Remi na Malti (VIDEO)

Radnički poveo, poklonio golove Gziri, a onda jurio “remi”

Nakon 4 godine, Radnički je ponovo igrao na Malti, ali ovoga puta sa nešto manje uspeha. Ponovni izlazak u Evropu, ekipi iz Niša, namenio je u 2.kolu kvalifikacija upravo ekipu Gzire. U prvom dvomeču dva kluba, Radnički je bio daleko uspešniji i slavio je ukupnim rezultatom 5-0.

Za ekipu iz Niša dobro je krenulo, jer su mogli da biraju stranu nakon podbacivanja novčića. U Radničkom su znali za „jadac“ da je u 1.delu jako sunce, koje će zaći za 2.poluvreme i odabrali su da napadaju sa suncem iza ledja! Prva bitka je dobijena.

Radnički je u utakmicu ušao kao što je i najavljivano, ofanzivno i visoko na polju protivnika i odmah stavio do znanja da je došao po pobedu.

Nišlije su zapretile  već u 1.minutu. Saša Marjanović je izveo slobodan udarac iskosa sa leve strane, sa nekih 25 metara, golman domaćih praktično loptu od sunca nije ni video, nespretno je  intervenisao, ali je lopta ipak završila u gol autu.

I u 3.minutu je moglo da bude opasno po gol Gzire, ali Radnički u napadu nije bio dovoljno konkretan.

U 10.minutu, po tradiciji, sa navijanjem su krenuli i navijači Radničkog. Meraklijama su se pridružili i ljubitelji fudbala iz Srbije, koji žive i rade na Malti, tako da je Radnički imao glasniju podršku sa tribina od domaćina.

U ovom delu meča igralo se uglavnom izmedju dva šesnaesterca, a sudija meča, Ferenc Karako iz Madjarske, u 20.minutu dao je tajm aut igračima za osveženje.

U 26.minutu beležimo i udarac gostiju, ali Rikardo Korea šutira visoko preko gola.

U 27.minutu 1-0 za Radnički! Evrogol Nikole Štulića! Arsić je odlično presekao jednu loptu domaćih, uposlio na desnoj strani Lazara Jovanovića, a ovaj spojio Štulića sa golom, koji je raspalio po lopti koja je završila u gornji desni ugao gola Gzire. Volejčina Štulića za 1-0!

Erupcija na delu tribina sa navijačima Radničkog! Orilo se bar iz hiljadu grla-Radnički, Radnički…

U 33.minutu nova šansa za Radnički. Polukontra po levoj strani. Upotrebljivu loptu od Saše Marjanovića dobio je Sava Petrov, povukao je, ušao u šesnaestera, ali je  iskosa sa leve strane šutirao pored gola.

U 39.minutu malo je falilo da Gzira zapreti. Golman Drobnjak je istrčao u prazno, ali se u nastavku akcije iskupio sigurnom intervencijom.

U 43.minutu sudar Savića i Marsela Dijasa, a sudija Karako pokazuje žuti karton fudbaleru Radničkog.

U drugom delu igralo se po nešto povoljnijim vremenskim uslovima, po sparnom vremenu, ali je sunce već zašlo.

Nastavio je Radnički da pritiska rivala i činilo se da sve konce drži u svojim rukama!

U 54.minutu novi pokušaj Petrova na centaršut Jovanovića.Pokušao je glavom, ali je udarac bio traljav i nedovoljno precizan.

A onda  niotkuda Gzira stiže do izjednačenja!

Neshvatljiv kiks golmana Drobnjaka! Ponovo je istrčao u prazno, a onda u pokušaju da pokupi loptu, samo je dodaje napadaču Gzire Samuraju kome nije bilo teško da pogodi prazan gol.

56.minut-1:1!

I kola su krenula nizbrdo. U 59.minutu penal za Gziru. Samuraj se ubacio iza ledja Mladjoviću i pada. Sudija je procenio da je bilo prekršaja i svira penal, koji upravo Samuraj pretvara u vodjstvo svoje ekipe.

2-1 za Gziru!

U 64.minutu pokušao je Arsić iz slobodnog udarca sa 25 metara, ali je lopta otišla preko gola.

Trener Radničkog Tomislav Sivić nema šta da čeka. Odmaj pravi trostruku izmenu.

Umesto Mladjovića, Marjanovića i Jovanovića u igru ulaze Tomić, Gaku i Mesarović.

Upravo je Mesarović, odmah po ulasku u igru, prevario svog čuvara po levoj strani, oštro šutirao, ali je šesnaesterac bio pun igrača.

Minut kasnije sa leve strane ponovo je pokušao i Petrov, ali bez rezultata.

U 70.minutu igrači su ponovo dobili vreme za predah. Trener Sivić umesto Štulića ubacuje Dimića.

Svi igrači Gzire su na svojoj polovini. Radnički plete mrežu oko šesnaesterca domaćina, ali nikako da uputi završni udarac.

Igrači domaćina koristili su svaki trenutak da odugovlače.

Radnički ipak stiže do 2-2. Posle jedne gužve, Maka Gaku uspeva da zatrese mrežu za 2-2.

Za novo slavlje na tribinama.

Radnički je pokušavao i u nadoknadi vremena, ali nije bilo promene rezultata.

Revanš 2.kola kvalifikacija sa ekipom Gzire igra se za nedelju dana u Nišu.

1.utakmica 2.kola kvalifikacija za Ligu konferencija

Malta, 21.07.2022.godine

Stadion: Centenary

Gledalaca: 2.800

FK Gzira Junajted- FK Radnički Niš 2-2,    0-1 Štulić, 27.minut, 1-1 Samuraj 56.minut, 2-1 Samuraj 59.minut (P), 2-2 Gaku 90.minut

FK Radnički: Drobnjak, Mladjović, Tolordava, Savić, Aksentijević, Marjanović, Pejović, Arsić, Petrov, Štulić, Jovanović.

FC Gzira Junajted: Radelić-Žarkov, Muskat, Tabone, Borer Menc, Ščeri, Korea, Dias, Ćosić, Samurai, Riaskos, Džeferson