Preskočena Gzira, sledeći rival Makabi (VIDEO)

Fudbaleri Radničkog izborili su drugi krug kvalifikacija za ligu Evrope. Niški Real preskočio je prvu prepreku- ekipu Gzire sa Malte i to vrlo ubedljivo, nakon 4-0 u Nišu, na Malti je bilo  1-0 , a revanš utakmica, pa I pobednik dvomeča odlučen je u ranoj fazi  meča.

Radnički je na Malti, nošen podrškom sa tribina vrlo brzo došao u vodjstvo. Već u 7 minutu na semaforu je stajalo 0-1, čime je praktično potvrdjen prolaz u drugi krug.

Sa desne strane slobodni udarac izveo je Stanisavljević, a Pankov je kao  i u prvom  meču ponovo bio najskoncentrisaniji u šesnaestercu protivnika i doveo svoj tim u vodjstvo od 1-0.

Radnički je vrlo brzo mogao i da poveća vodjstvo. Već u 13 minutu Haskić je odlično proigrao Stanisavljevića, ali je ovaj oklevao i nije uspeo da ugrozi gol domaćina.

U 20 minutu, po desnom boku je probio Grbić, uposlio Nomu,ali Mrkić nije uspeo da kruniše lepu akciju…

U periodu igre kada je Radnički apsolutno dominirao i gosti su imali svoju šansu.

U 23 minutu Žorginjo je posle jedne brze kontre imao šansu ali je Živković potvrdio svoje kvalitete.

U 32 minutu je i Radnički došao do nove šanse, ali nakon kornera sa leve strane Grbić nije dobro zahvatio loptu i ostalo je 0-1.

U 35 minutu izvšena je i prinudna izmena i umesto povredjenog štopera Crnomarkovića u igru je ušao Taras Bondarenko, ali time ništa u formaciji niškog tima nije promenjeno.

U drugom poluvremenu je tempo igre opao, a gosti su imali veliku priliku u 66 minutu, ali je Žorginjo šutirao pored gola.

Imao je i Stanisavljević šansu na drugoj strani, ali je nakon centaršuta Stankovića sa leve strane,  slabo zahvatio loptu glavom.

Mogao je Radnički I do ubedljivije pobede, ali je sigurna igra I kontrola rezultata bila sasvim dovoljna za potvrdu da je niški tim u ovom trenutku u svim segmentima igre bolji od Maltežana.

Utakmica je odigrana na “Centenari” terenu Nacionalnog stadiona, a utakmica je zbog visoke temperature I vlažnosti vazduha dva puta prekidana, I u prvom I u drugom poluvremenu.  Na tribinama je bilo  oko 500 gledalaca, a većinu su činili navijači niškog kluba. Ono što bi trebalo istaći upravo je velika podrška niškom klubu sa tribina, iako je karta koštala čak 20 evra, a poredjenja radi, za utakmicu sa Vest Hemom ulaznica je koštala 13 evra. Meraklije su stigle iz Niša  čarter letom zajedno sa fudbalerima, ali i lou kost letovima iz Skoplja i Sofije, a bilo je navijača Nišlija i sa Novog Zelanda, zapadne Evrope, a pogotovo sa Malte gde se veliki broj Nišlija nalazi na letovanju, ali i na privremenom radu.

Nišlije u drugom krugu kvalifikacija očekuje znatno teži protivnik,  Makabi iz Tel Aviva koji je u dvomeču sa Ferencvarošem izašao kao pobednik. U međuvremenu, kreće i Superliga Srbije, a Radnički u prvom kolu u nedelju od 20 časova na Čairu dočekuje novosadski Proleter.

Malta – La Velata

Stadion Centenary

Gledalaca: 500

Gzira United: Čurmi, Čćeri, Soareš, Koen (od 65 Okoe), Korbolan, Baldahino, Bilbao, Brifa,  Žorginjo, Borg, Veroneze

Radnički Niš: Živković, Pankov, Todorovski, Mrkić, Stanisavljević, Crnomarković, Haskić (61 minut Nikodijević), Grbić (46 minut Aleksa Jovanović), Mićić, Noma, Stanković.