Zlata vredna pobeda Mašinca nad ekipom Zvezde B (VIDEO)

Fudbalerke Mašinca pobedile su Crvenu zvezdu B na svom terenu rezultatom 4:0, u sklopu desetog kola Superlige Srbije i tako upisale jako važna tri boda u borbi za opstanak.

Nišlijke su zabeležile prvu pobedu još od 28. avgusta, dakle, nakon skoro puna tri meseca. Duel je osim dobre igre „zelenih“ obeležio i debi šesnaestogodišnje Petre Pavlović, devojke koja je u klubu od svoje devete godine. Ona je u igru ušla u 87. minutu.

Utakmica na veoma hladnom i uvek vetrovitom Delijskom visu počela je inicijativom Mašinca, koji je od samog starta rešio da se nametne u posedu lopte.

Zvezda B se dosta dugo branila, videlo se da nema dovoljno kvaliteta da ozbiljnije ugrozi gol domaćih, a odbrana Beograđanki konačno je „kapitulirala“ u 40. minutu, kada je Kristina Krstić pogodila za 1:0. Ona je prihvatila pas koji je stigao sa desne strane, a zatim šutirala u desno rašlje gola za 1:0 na poluvremenu.

Domaći tim u nastavku je želeo što pre da dođe do drugog gola, čime bi rešio svaku dilemu oko pitanja pobednika. Čekale su „zelene“ i na kraju dočekale. Igrao se 69. minut, akcija se ponovo razvijala po desnom boku, usledio je centaršut po zemlji, a na loptu je naletela Maša Todosijević i preciznim udarcem uz desnu stativu povećala vođstvo Mašinca.

Treći gol za “zelene” postigla je Jovana Vasiljković sa penala u 87. minutu, a konačnih 4:0 postavlja Kristina Krstić u trećem minutu sudijske nadoknade, svojim drugim golom na meču.

Mašinac se nakon ovog trijumfa i poraza Spartaka DOO od Crvene zvezde (4:0) popeo na šesto mesto sa sedam bodova na svom kontu, što je tri više u odnosu na Subotičanke i Zvezdu B. Prvo mesto i dalje suvereno drži prvi tim Spartaka sa svih 30 bodova i uz dominantnu gol-razliku 73:1.

Do početka zimske pauze ostalo je da se odigra još jedno kolo, u sklopu kojeg će Mašinac gostovati Crvenoj zvezdi u Beogradu. Nakon toga sledi pauza koja će biti duža od tri meseca.

Niš, 26. novembra. Stadion Mašinca. Gledalaca: 100

Glavni sudija: Marina Živković (Kragujevac)

Strelci: 1:0 K. Krstić 40. – 2:0 Todosijević 69. – 3:0 Vasiljković 87. – 4:0 K. Krstić 90+3

Žuti karton: Katanić (Zvezda B).

MAŠINAC: Stanković , Filipović, Todosijević (od 87. Pavlović), S. Krstić, Milenković, K. Krstić, Vasiljković (od 87. Milosavljević), Stevanović, Pavlović, Đorđević, Popović.

ZVEZDA B: Milisavljević, Maksimović (od 70. Zavišić), Marković, Nikolić, Milovanović, Luković (od 46. Radosavljević), Popović (od 80. Lukić), Stefanović (od 80. Katanić), Paunović, Stojanović, Ilić.