Vojvodina osvojila Kup Srbije (VIDEO)

Fudbaleri Vojvodine osvojili su trofej Kupa Srbije savladavši u finalu Partizan, na Čairu, rezultatom 6:4 nakon izvođenja jedanaesteraca. Nakon 90. minuta, a zatim i produžetaka rezultat je bio 2:2. U meču punom preokreta, na kraju su trijumfovali fudbaleri Vojvodine koji su uspeli da osvoje drugi trofej.

Vođstvo Vojvodine od 2:0, preokret i povratak Partizana u nadoknadi vremena, prekidi, jedanaesterci, uzavrela atmosfera na punim tribinama i na kraju pobeda Vojvodine. Ukratko finale Kupa Srbije na Čairu.

Igrači Partizana nisu uspeli da osvoje trofej pred punim tribinama svojih navijača. Iako su crno-beli bolje ušli u meč i stvorili više prilika, Vojvodina je ipak prva došla do gola. Prvu izglednu priliku na meču ekipa iz Novog Sada iskoristila je u 38. minutu kada je povela golom Vukadinovića, što je izazvalo oduševljenje na klupi nominalnog domaćina. Pogodak je naterao beogradski tim da zaigra još agresivnije, ali odbrana nije bila na visini zadatka. Novi kiks viđen je u 56. minutu ponovo je bio dekoncentrisan, novi štoper Monaka, Strahinja Pavlović, a u strelce se upisao Bojić. Na klupi Lala vođstvo od 2:0 proslavljeno je burno, salva uvreda ponovo je upućena na račun trenera Nenada Lalatovića, a onda su Grobari još jače, uz svoje dobro prepoznatljive pesme, pružili podršku Partizanu.

Posle vođstva Vojvodina se povukla i čini se čuvala rezultat. Sa druge strane crno-beli preuzeli su inicijativu i nošeni podrškom sa tribina postigli pogodak u 81. minutu, a strelac je bio mladi Filip Stevanović. Partizan je u nastavku intezivno pretio, ali je čuvar protivničke mreže Emil Rockov u više navrata spasio svoj gol. Do izjednačenja, izabranici trenera Miloševića, došli su u nadoknadi vremena.

Sudija Danilo Grujić produžio je meč za šest minuta, a Strahinja Pavlović makazicama postigao izjednačujući pogodak za 2:2. Pogodak je burno proslavljen, nakon čega je meč prekinut, delovi stolica leteli su ka klupi Novosađana, a meč je nastavljen nakon što su se strasti smirile.

Mreže su mirovale tokom dva produžetka, a onda su usledili jedanaesterci.

Penal lutrija pripala je Vojvodini. Precizni za Partizan sa bele tačke bili su Bibras Natho i još jednom Filip Stevanović, Uroš Vitas šutirao je u stilu Serhija Ramosa visoko preko gola, a Saša Zdjelar pogodio je prečku. Sa druge strane koncentrisaniji su bili igrači Vojvodine. Precizni su bili redom Aranđel Stojković, Miodrag Gemović, Mladen Devetak i za kraj Stefan Đorđević za veliko slavlje u taboru novosadskih crveno – belih.

Ovo je prvi trofej u trenerskoj karijeri Nenada Lalatović, a drugi za Vojvodinu. Prvi trofej Novosađani su osvojili 2014. godine kada su u finalu savladali Jagodinu.