Nova blamaža Radničkog, Novi Pazar protutnjao Čairom. Sivić podneo ostavku! (VIDEO)

U premijernom meču šestog kola Superlige fudbaleri niškog Radničkog doživeli su novu katastrofu. Zahvaljujući novim kardinalnim greškama u odbrani, Novi Pazar je upisao treću uzastopnu pobedu (3:1) i produbio ambis u kojem se Nišlije nalaze.

Strelci za goste bili su Nikčević, Majdevac i Rubežić, a uvertira za svaki pogodak bile su neverovatne greške domaćih fudbalera. Jedini strelac na meču za Radnički bio je Nikola Štulić, kojem je ovo treći uzastopni pogodak. Niški tim posle pet odigranih mečeva i dalje ima samo dva osvojena boda, pa će u slučaju pobede kruševačkog Napretka u ovom kolu niški tim biti na poražavajućem poslednjem mestu.

Od prvog zvaničnog meča ove sezone trend je da je defanzivna linija slabija linija tima, ali je broj grešaka jednostavno neprihvatljiv. Nišlije su na svakom meču pred domaćom publikom primile tri gola, a ukupno 15 od starta takmičarske godine, pa se sada slobodno može reći da je ovo najslabiji start u poslednjih nekoliko godina. Nakon meča i šef stručnog štaba Nišlija Tomislav Sivić podneo je ostavku.

Tok meča:

Svega nekoliko minuta trebalo je domaćim igračima da prvi put priprete gostima. Mesarović i Aksentijević su kombinovali po desnom beku, bek Radničkog je poslao brzu loptu po zemlji u šesnaesterac, Marjanović je spremno dočekao i iz prve šutira, ali pravo u dobro postavljenog golmana Kljajića.

Na novu priliku čekao se 17. minut i ponovo je jedan od protagonista bio Nikola Aksentijević. Nakon njegovog prodora i povratne lopte, Petrov se našao u dobroj prilici. Krilni fudbaler Nišlija je lepo primirio loptu i levom nogom gađao dalji ugao gola Kljajića, ali je njegov udarac bio prespor i nekadašnji golman Partizana je odbio u korner.

Sredinom prvog dela igre Radnički je u potpunosti kontrolisao zbivanja na terenu i naterao rivale da zbiju redove ispred svog gola. Protok lopte je dobro funkcionisao, trio veznih igrača Pejović – Marjanović – Mesarović je disao kao jedan i dirigovao svim akcijama niškog tima.

Kada period bolje igre i kompletne opsade gola Novog Pazara nije materijalizovan vodećim golom, milimetri su falili gostima da kazne rivala. U 34. minutu Majdevac je lepo utrčao u prostor između dvojice štopera Radničkog i našao se ispred golmana Drobnjaka, zaobišao ga, ali je pogodio stativu.

Do kraja prvog poluvremena Radnički je imao dve poluprilike preko Štulića i Petrov, a poslednju reč pre odlaska na odmor imali su gosti, koji su u poslednjim momentima prvog dela igre došli do prednosti.

Praktično ni iz čega, a ponovo su niški fudbaleri „pogurali“ rivale ka vođstvu. Kapiten Pejović je prilično nonšalantno začeo akciju svog tima, što je iskoristio Nikčević, oteo mu loptu i rezantnim udarcem sa ivice kaznenog prostora pogodio donji desni ugao gola Mlađovića – 0:1.

Prvu priliku u nastavku imali su gostujući fudbaleri, koji su u 49. minutu lako stigli do završne trećine terena. Akciju je završio Mijić, udarcem sa 16 metara, ali nije bio precizan i lopta je otišla pored gola.

Nekoliko minuta kasnije Radnički je uzvratio. Kao kod drugog gola protiv lučanske Mladosti, Jamkam je izneo loptu duboko u protivničku polovinu, pronašao Štulića, ali dvostruki strelac u Lučanima ovog puta nije bio precizan.

U 55. minutu gosti su duplirali prednost nakon nove neshvatljive greške odbrane Radničkog. U začetku akcije Tolordava je bukvalno poklonio loptu Majdevcu, a ovaj prelepim solo prodorom “izlomio” Jamkama i matirao Drobnjaka – 0:2.

Probao je trener Tomislav Sivić trostrukom izmenom da razmrda grogirane igrače, ali su njegovi izabranici bili previše anemični. Ponestalo je goriva u triju veznjaka, Novi Pazar se disciplivano i organizovano branio. Vreme je curilo, nervoza među Nišlijama i na terenu i na tribinama je rasla.

U 71. minutu Radnički je imao prvu ozbiljniju šansu u nastavku. Nakon rikošeta u kaznenom prostoru Novog Pazara, Ajdar se našao u situaciji jedan na jedan sa Kljajićem, ali je čuvar mreže gostiju odlično skratko ugao i sačuvao mrežu.

Priželjkivalo je par stotina navijača na “Čairu” pogodak koji bi uneo dozu drame u finiš utakmice, ali su u 77. minutu gosti trećim golom otklonio svaku nedoumicu. Posle kornera Novog Pazara golman Drobnjak je katastrofalno procenio let lopte, njegovu užasnu anticipaciju kaznio je Rubežić i glavom zakucao loptu – 0:3.

Uspele su Nišlije da postignu počasni pogodak. Štulić je u smiraj meča matirao Kljajića, pomogla je stativa, ali to nije ublažilo goričinu kod vernih pristalica, koje su zvižducima ispratile igrače put svlačionice.

RADNIČKI – NOVI PAZAR 1:3 (0:1)
Stadion: Čair, Niš
Glavni sudija: Srđan Jovanović
Radnički (4-3-3): Drobnjak; Stojanović, Jamkam, Tolordava, Aksentijević; Pejović, Marjanović, Mesarović (od 61. Papunašvili) ; Petrov (od 61. Ajdar), Jovanović (od 61. Tomić), Štulić
Novi Pazar (4-1-4-1): Kljajić; Pešukić, Rubežić, Joksimović, Jović; Lončar; Nikčević, Momčilović (od 46. Alić), Mijić (od 64. Islamović), Danoski (od 64. Mujezinović), Majdevac (od 77. Ergelaš)