U dramatičnoj završnici Železničar bolji od Metaloplastike (VIDEO)

Ekipa Železničara savladala je sve protivnike. Metaloplastika je bila  jedina ekipa koja je u prvom delu odolela Želji, kada je u Šapcu bilo 27:27, ali je ceh platila u Nišu. Duel 9. kola B grupe Arkus lige završen je rezultatom 34:33 (18:15).

Meč u Nišu, bez obzira na aktuelnu situaciju izazvanu korona virusom i svih problema sa kojima se nose ekipe, opravdao je epitet derbije. U veoma uzbudljivom i do kraja neizvesnom meču slavile su Nišlije.  Domaći tim od starta je vodio i diktirao tempo, a na +5, u 12. minutu, trener Metaloplastike pozvao je svoje momke na jednominutni odmor. Tajm-aut je izgleda urodio plodom, pa su gosti do odlaska na odmor uspeli da zaustave domaće i smanje zaostatak na tri gola.

Gosti su zaigrali bolje u nastavku, za četiri minuta postigli dva gola i potpuno se vratili u igru. Sa druge strane „škripalo“ je u napadu Železničara, a na pogodak se čekalo pet minuta. U tim momentima odličan na golu Nišlija bio je iskusni Kocić, koji je još jednom pokazao koliko znači ekipi i nije dopustio gostima da preokrenu meč u svoju korist. Proradio je i napad posle desetak minuta, brojao je Želja i do plus četiri, ali videlo se da ne drži konce igre u svoje ruke, kao što je to bilo u prvih 30. minuta. Nisu odustajali gosti od namere da preokrenu rezultat, a upornost im se isplatila u 57. minutu, kada je Metaloplastika izjednačila (31:31), a minut kasnije i povela. Prava drama viđena je u finišu, pošto su gosti došli do dva gola prednosti. Ipak iznenađenje se nije dogodilo, jer su domaći uspeli da za minut dva puta zatresu protivničku mrežu i slave. Ruka u finišu nije zadrhtala mladom Anđelkoviću koji je vezao dva gola, od kojih je jedna bio za izjednačenje. Odbranio se nakon toga domaći tim, a nova dva boda golom, gotovo uz zvuk sirene, svom timu doneo je Marko Milosavljević za konačnih 34:33.

Železničar su do pobede predvodili Milosavljević sa sedam, Petrović sa šest, te Egić i Anelković sa po pet. U ekipi Metaloplastike najefikasniji su bili Pisarić sa sedam i Vorkapić i Brajović sa po šest golova.U narednom kolu Železničar gostuje Radničkom, dok Metaloplastika dočekuje Novi Pazar.

Železničar – Metaloplastika 34:33 (18:15)