Radnički ostvario prvu pobedu u gostima, savladan TSC

Fudbaleri Radničkog savladali su u sedmom kolu Superlige ekipu TSC-a u Senti rezultatom 3:1 (1:0). Niški tim bio je bolji na terenu i na kraju zasluženo slavio, dok su domaći jedini pogodak postigli iz kaznenog udarca.

Rečeno – ispunjeno, kao i što su najavljivali fudbaleri Radničkog ostvarili su prvu pobedu u gostima u sezoni i kući se vratili sa sva tri boda. Gosti su do gola došli u 45. minutu preko Dušana Stoiljkovića, a prednost je duplirao Nemanja Kojić u 72. minutu. Treći pogodak za Nišlije delo je debitanta u dresu Radničkog Uruša Đuranovića. Utešni pogodak za domaće u nadaoknadi vremena postigao je sa bele tačke Nenad Lukić.

Trener Radničkog izajavio je nakon meča da je zadovoljan onim što je učinjeno u prethodnom periodu i dodao da je zadovoljan kako su se novajlije Momčilović i Đuranović uklopili u tim.

Vršili smo presing kakav ja zahtevam, bili smo agresivni na sredini terena, smireni u odbrani, a da smo bili efikasniji u napadu i iskoristili sve šanse, dosta bi ubedljivije slavili. TSC je pre ove utakmice bio favorit na papiru, ali mi smo pokazali da idemo uzlaznom linijom i ubeđen sam da u nastavku prvenstva možemo još bolje, rekao je Batak.

Posle sedam kola niški tim ima 13 bodova, izabranici Radoslava Bataka do sada su zabeležili četiri pobede, remi i dva poraza.

U narednom kolu Radnički će na Čairu dočekati Čukarički.