Radnički nastavio da gazi. Ranđelović za devetu uzastopnu pobedu (VIDEO)

Fudbaleri Radničkog iz Niša pobedili su pred domaćom publikom Mladost iz Lučana sa 1:0, u 26. kolu Superlige Srbije. Izabranici Nenada Lalatovića tako s stigli do 20., a devetog uzastopnog trijumfa u prvenstvu. U odsustvu Haskića najopasniji po gol gostiju bio je Lazar Ranđelović koji je bio i strelac jedinog pogotka u 40. minutu.

Od samog starta utakmice na solidno popunjenom Čairu, po idealnim uslovima za igru, video se umor kod igrača obeju ekipa. Ritam igre nije bio na visokom nivou i nije viđeno baš mnogo prilika za golove.

Domaćin jeste imao inicijativu, ali prvu šansu beležimo tek u 24. minutu kada je Ranđelović po desnoj strani umakao svom čuvaru, našao se oči u oči sa golmanom gostiju, Zečevićem, ali za malo je bio neprecizan.

Isti igrač se  i 5 minuta kasnije našao u prilici, ali i tada lopta odlazi nedaleko od stative gola Lučanaca.

U 36. minutu gosti su napravili prvu, ali i jedinu opasniju akciju na utakmici. Posle dužeg kombinovanja u i oko šesnaesterca domaćeg tima, lopta dolazi do Bojovića koji lepo šutira ka golu Radničkog, ali Borivoje Ristić nije imao puno problema da otkloni opasnost.

I onda, kada su svi očekivali da će se na odmor otići bez golova, sevnula je levica Lazara Ranđelovića za erupciju oduševljenja na Čairu. Izvanredno je Grbić pronašao našeg mladog reprezentativca u srcu šesnaesterca. Ranđelović je prvo podigao loptu, a onda iz okreta raspalio po njoj i smestio je u mrežu iza nemoćnog Zećevića.

U drugom delu nije viđeno mnogo toga vrednog pažnje. Tek nakon uvođenja u igru svežih igrača viđeno je nekoliko prilika, a najbolje su propustili upravo rezervisti. U 69. minutu u idealnoj situaciji našao se Slađan Nikodijević, ali je iz neposredne blizine promašio čitav gol.

U 85. minutu i mladi Nikola Čumić našao se sam pred golom Mladosti posle sjajnog dodavanja Nikodijevića, ali šutirao je previsoko pa je rezultat na semaforu ostao 1:0. Tako su izabranici Nenada Lalatovića ostvarili i deveti uzastopni trijumf u prvenstvu i broj bodova povećali na 65.

Trener Radničkog Nenad Lalatović je novu pobedu svog tima posvetio Mariji Tončev, ćerci prvog čoveka kluba Ivice Tončeva.

-Ova pobeda je za Mariju Tončev. Naš predsednik Ivica Tončev zbog privatnih problema nije prisustvovao današnjoj utakmici, kao i onoj protiv Partizana u sredu. Mariji želimo brz oporavak, nadamo se da će sve biti kako treba i da ćemo je uskoro videti sa osmehom na licu na našim utakmicama ovde na Čairu. Što se tiče utakmice, čestitao bih ekipama na prikazanoj igri po jako teškom terenu. U jakom smo ritmu, za 14 dana treba da odigramo pet utakmica, a kako smo se u sredu ispraznili mi protiv Partizana, tako se i Mladost ispraznila protiv Zvezde. Iako mi je ekipa umorna, vi znate da ja nisam u situaciji da mnogo rotiram, pa to nisam učinio ni danas. Mislim da smo bili bolji baš za taj jedan gol. Oni su u prvom poluvremenu imali neke svoje šanse, mi smo u nastavku mogli da rešimo meč preko Nikodijevića i Čumića, ali na kraju je rezultat realan. Zadovoljan sam zbog devete vezane pobede i već od večeras se okrećemo utakmici sa Vojvodinom u Kupu Srbije koju igramo u sredu- rekao je Lalatović.

Trener Mladost Nenad Milovanović čestitao je Radničkom na pobedi.

-I mi i Radničiki u sredu imamo teške utakmice u četvrtfinalu Kupa Srbije. Mi smo danas u kombinovanom sastavu pokušali da se nadirgravamo sa Radničkim, jer sam želeo da odmorim neke igrače za taj Kup. Mislim da je publika danas imala šta da vidi. Bilo je dosta lepih akcija, a I gol domaćina postignut je na efektan način. Radnički je bio bolji za taj jedan gol i ja mu čestitam na trijumfu. Mi smo u prvom poluvremenu imali nekoliko dobrih akcija, nažalost nismo uspeli da ih realizujemo, ali nemamo sada puno vremena da žalimo jer moramo da se fokusiramo na Kup i meč sa Spartakom.

Narednog vikenda Nišlije godstuju Zemunu, a Mladost dočekuju Voždovac, ali pre toga, u sredu, predstoje im važni mečevi u okviru četvrt finala Kupa Srbije. Radnički će na Čairu odmeriti snage sa Vojvodinom dok će Lučanci u goste Spartaku.