Radnički igrao sjajno, Partizan u nadoknadi iz penala do boda (VIDEO)

Fudbaleri Radničkog i Parizana remizirali su na Čairu u drugom kolu Superlige 3:3 (1:1).

Iako je Radnički bio bolji tim, u poslednjim trenucima meča, Partizan je sa bele tačke došao do izjednačenja. Remi više po meri Partizana, Radnički ima za čim da žali, jer je zaslužio pobedu… ukratko ovako se može opisati susret drugog kola elitnog ranga takmičenja.

Meč na Čairu ostaće upamćen po odličnoj partiji domaćih, bledom Partizanu i velikoj tenziji.

Domaći igrači nisu mogli da zamisle bolji početak. U drugom minutu nakon centaršuta Marjanovića sa desne strane, najbolje u šesnaestercu gostiju snašao se Mlađović i glavom loptu poslao u mrežu Stevanovića.

Nekoliko minuta nakon toga okušao se Petković, ali je lopta otišla preko gola. Nije mnogo dugo trajalo slavlje domaćih, isti igrač koji je doneo vođstvo Radničkom – Bojan Mlađović, oborio je Vujačića u svom kaznenom prostoru, a sudija Trifković, nakon konsultacije sa VAR sobom pokazao na belu tačku. Siguran sa 11 metara bio je Natho.

Crno-beli nastavili su da napadaju, ali su promašivali Rikardo i Vujačić. Sve vreme napadali su i domaći. Odlična akcija viđena je u 37. minutu kada su se Pejović i Petrov prošetali kroz odbranu Partizana, a kapiten Radničkog na kraju pogodio prečku.

Pet minuta igre u drugom delu bilo je dovoljno Radničkom da ponovo povede. Jovanović se prošetao pored Šehovića, pronašao Dimića koji pogađa za 2:1.

Par minuta kasnije Pejović je odlično šutirao sa distance, a Stevanović dobro odreagovao. Mnogobrojni napadi domaćih, krunisani su trećim golom. Mitrović je pronašao Jovanovića koji donosi svom timu dva gola prednosti.

Mladi Mitrović imao je priliku da dođe do pogotka, kada je u 67. minutu „tukao“ pored protivničkog gola.

Kaznili su gosti domaće za sve promašaje u 70. minutu, kada je Urošević pogodio sa preko 20 metara.

Tenzija koja je od počtka bila prisutna kulminirala je u 77. minutu kada su se igrači našli u klinču, a na ovom meču „bledi“ sudija Trifković podelio nekoliko opomena.

Tri minuta kasnije Stevanović je još jednom zaustavio Pejovića, a onda je odlični kapiten Radničkog još jednom pogodio prečku.

Sa druge strane crno-beli su na sve načine pokušavali da se izvuku i dođu do boda. U poslednjem minutu šestominutne nadoknade Partizan je došao do gola. Nakon greške domaćih na sredini terena lopta je došla do Lutovca koji je krenuo sigurno ka golu, a onda ga je na nepropisan način zaustavio Mlađović. Dileme nije bilo, a Trifković je odmah pokazao na 11 metara. Siguran je bio Rikardo koji je svoj tim spasao od poraza.

Fudbaleri Radničkog neće imati mnogo vremena za odmor, jer ih već naredne nedelje čeka duel protiv Gzire na Malti.