Pobeda Radničkog za beg iz opasne zone (VIDEO)

Fudbaleri Radničkog prekinuli su niz bez pobede i postignutog gola, pošto su u 34. kolu Superlige, na Čairu, savladali ekipu Inđije sa 2:0 (1:0).

Niški tim dobro je otvorio meč i od starta bio konkretniji na terenu. Inicijativa se domaćem timu brzo isplatila, već u 13. minutu. Filip Kasalica iskoristio je grešku Vasilija Bakića i krenuo ka golu, gde je u šesnaestercu oboren. Sudija Novak Simović pokazao je na belu tačku, a pogodak postigao Veljko Trifunović. Usledio je mirniji period meča, gde su domaći spustili loptu, a gosti se konsolidovali. Novu priliku niški tim imao jeu 33. minutu Đuričković je bio jedan na jedan sa golmanom Jovčićem, a kao pobednik je izašao čuvar mreže gostiju. Odbijena lopta došla je do Kristijana Živkovića koji je šutirao preko gola.

U nasatavku nije bilo većih promena u igri. Radnički je pripretio u 48. minutu šutirao je Kovačević, a golman odbranio. Imali su i gosti nekoliko prilika, ali nijedna nije bila dovoljno dobra da ugrozi gol mladog Kojića. Inđija nije znala da iskoristi terensku inicijativu, a sreća je bila na strani izabranika Aleksandra Stankovića koji su postigli još jedan gol. Đuričković je sjajno pronašao Pantelića, a ovaj nesebično asistirao Đuričinu koji pogađa mrežu za konačnih 2:0.

Radnički se nekon ove pobede nalazi na 13. poziciji sa 43 osvojena boda i za sada je van zone ispadanja. U narednom kolu Nišlije neće imati nimalo lak zadatak jer će gostovati ekipi Vojvodine u Novom Sadu.