Piroćanci i dalje bez pobede (VIDEO)

Fudbaleri pirotskog Radničkog propustili su priliku da dođu do prve prvenstvene pobede. U trećem kolu Prve lige Srbije na svom terenu porazeni su od Proletera iz Novog Sada rezultatom 2:1.

Iako su Piroćanci „na vreme“ poveli i ,činilo se, držali konce igre u svojim rukama, ipak su na kraju teren napustili pognute glave.

Krenuli su „beli“ odlučno od samog početka, a inicijativu su krunisali pogodtkom u 20. minutu. Posle prelepe akcije, gotovo kompletnog navalnog reda Piroćanaca, u strelce se upisao kapiten Marko Manćić.

Nastavili su domaći sa napadima, a beležimo šanse Dimitrova u 30. i Spasića u 31. minutu, ali je rezultat ostao nepromenjen, a onda u 44 minutu „hladan tuš“ za domaću publiku.

Posle slobodnog udarca za Proleter i velike greške odbrane Piroćanaca, u srcu šesnaesterca ostao je sam Mirosavljev kome nije bilo teško da izjednači na 1:1.

Nakon pauze fudbaleri Radničkog su opet pruzeli inicijativu. Šanse za pirotski tim propustili su Mančić u 55., Matović u 72. i najizgledniju Spasić u 75. minutu kada je pogodio samo spoljni  deo mreže.

Kazna je stigla samo minut kasnije. Posle kornera i obostranog potezanja u šesnaestercu domaćih između Matovića i jednog gostujućeg igrača, sudija Trifković je pokazao na belu tačku. Siguran izvođač bio je Mirosavljev za potpuni preokret Novosađana.

Domaći su tada krenuli na sve ili ništa i time omogućili gostima nove prilike. U dva navrata golman Bulajić je neverovatnim odbranama sprečio i ubedljiviji poraz Radničkog. a pirotski tim je na kraju meč završio i bez šefa stručnog štaba, nakon isklučenja Dukića prigovora.

Piroćanci će verovatno dugo žaliti za izgubljenim bodovima na domaćem terenu, ali prvenstvo je tek na početku i prilika za popravni će bi mnogo. Već sledeća je na gostovanju Bežaniji u Beogradu narednog vikenda.