Naisa preokretom do druge pobede u plej ofu

Rukometašice Naise slavile su u Novoj Pazovi protiv ekipe Mladosti u 2.kolu plej ofa Super lige Srbije sa 36-29 (16-18).

Prema rečima trenera Svetislava Jovanovića u prvom poluvremenu njegov tim nije odigrao kako treba i domaće rukometašice zasluženo su imale prednost. Pored Leposave Glušice u tom delu igre istakla se i Marija Kojčić koja je postigla čak 6 golova. U prvom delu susreta uspešno su parirale jedino Katarina Radović i Marija Filipović, koje su golgeterski učinak upotpunile i u drugom delu i postigle po 10 pogodaka, s tim što je Katarini ovo donelo i epitet igračice utakmice.

Naisa je utakmicu prelomila tempom, pa je u  drugom  već posle pet minuta igre od „minus 2“, stigla do „plus 2“. Naisa je pojačala tempo i drugi deo igre dobila sa čak 9 golova razlike, za konačnih 36-29.

Ovom pobedom Naisa se drugoplasiranom Bekamentu primakla na 4 boda, imajući u vidu da je tim iz Aranđelovca poražen od ekipe Jagodine.

Da li će ta bodovna razlika ostati između drugoplasirane i trećeplasirane ekipe i nakon trećeg kola, znaće se već u subotu 06. aprila kada Naisa dočekuje aktuelnog šampiona, ekipu Jagodine.

Ta utakmica igra se u subotu u 18.30 sati u sali OŠ „Dušan Radović“, a ulaz je slobodan.

Nova Pazova, sala OŠ „Sveti Sava“. Gledalaca: 200. Sudije: Marko Sekulić, Vladimir Jovandić (Pančevo). Sedmerci: Mladost 5(5), Naisa 7(6). Isključenja: Mladost 6 minuta, Naisa 12 minuta.

ŽRK MLADOST: Petković, Boner 2, N.Pavlović 2, Todorović 1, Glušica 7, Miljuš, J.Pavlović 1, Stanić, Jovanović 2, Orlović 1, Milica Kojčić 4, M.Pavlović, Marija Kojčić 9.

ŽRK NAISA: Čogurić, Ivanović, Veljković 1, Karalić, Zdravković 2, Stefanović 1, Radović 10, Stojanovska 3, T.Petković 1, Pejović 6, Milojević 1, Tanasković 1, Filipović 10.