Crvena zvezda odbranila trofej na Memorijalu “Bane Milačić” (VIDEO)

Košarkašice beogradske Crvene zvezde osvojile su i drugo izdanje Memorijala posvećenog Banetu Milačiću, koji je proteklog vikenda održan u hali Čair.

Crveno-bele su odbranile trofej osvojen prošle godine, pošto su u finalu bile bolje od Kraljeva rezultatom 98:57, dok je treće mesto pripalo košarkašicama Radničkog iz Kragujevca, koje su u „utešnom finalu” savladale niški Student sa 59:53. Šumadinke su prethodno, u prvom polufinalu, izgubile od Kraljevčanki (81:64), a “studentkinje” od Beograđanki (110:67).

Domaćin turnira, ekipa Studenta, zauzla je poslednje, četvrto mesto, ali u klubu ističu da im je turnir značajan jer su testirali ekipu sa najjačim mogućim rivalima.

Turnir je pod pokroviteljstvom grada Niša organizovao Košarkaški savez grada Niša u sećanje na Beneta Milačića, stratega koji je „studentkinje” 1971. godine prvi put uveo u Prvu ligu.

Pod njegovom trenerskom palicom Nišlijke su zauzele četvrto mesto u šampionatu tadašnje Jugoslavije, dok su u Kupu Lilijane Ronketi stigle do polufinala. Milačić je preminuo 2017. godine u Sofiji, gde je živeo i radio od 2002. godine.