Zvezda sigurna protiv Radničkog (VIDEO)

U derbiju 17. kola Superlige Srbije fudbaleri Radničkog poraženi su od Crvene zvezde sa 2:0.

Aktuelni šampion Srbije i lider na tabeli savladao je vicašampiona države golovima Bena u 40. i Alekse Vukanovića u 77. minutu.

Po hladnom i vetrovitom vremenu više od 8000 gledalaca na Čairu prisustvovalo je jednoj ne baš zanimljivoj utakmici bez mnogo šansi.

U prvom delu vredni pomena su bili udarci Bena iz slobodnog udarca u 14. minutu na jednoj strani, i pokušaj Čumića u 32. minutu na drugoj. U obe situacije golmani su izašli kao pobednici.

Ipak gosti dolaze u vođstvo u 40. minutu kad se Ben našao na pravom mestu posle centaršuta Milunovića i spuštanja lopte od strane Rodića. Samo je podmetnuo nogu i doveo gosteu prednost od 1:0.

U drugi deo igre fudbaleri Radničkog ulaze znatno ofanzivnije i stvaraju veliki broj izglednih situacija pred Zvezdinim golom. Pokušavali su Čumić, zatim Pantelić, Ostojić glavom, Haskić, pa na kraju opet Čumić, ali sve to je bilo nedovoljno za izjednačenje.

Prvi pokušaj Zvezde u drugom poluvremenu viđen je tek u 68. minutu kad je Tomane šutirao iz teške pozicije, ali Petrović se nije dao iznenaditi.

A onda u 70. minutu Radnički ostaje sa igračem manje na terenu, jer je zbog drugog žutog “pocrveneo” Ostojić, čime je sudbina Radničkog u ovom meču bila zapečaćena.

Do kraja meča Zvezda je samo uvećala prednost preko Vuksanovića u 77. minutu i meč u laganom ritmu privela kraju. Radnički – Crvena zvezda 0:2.

Posle ovog poraza Radnički je na 7. mestu sa 25, dok su beogradski crveno-beli na čelu tabele sa 43 osvojena boda. U narednom kolu Radnički gostuje Javoru.

RADNIČKI-CRVENA ZVEZDA 0:2 (0:1)

Niš, 23. novembra. Stadion Čair. gledalaca 8000-9000

Sudija: Novak Simović.

Strelci: 0:1 Ben 40.- 0:2 Vukanović 77.

Žuti kartoni:  Ostojić, Pantelić, S. Đorđević (Radnički), Milunović (Crvena zvezda). Crveni karton: Ostojić (Radnički) u 70. minutu.

RADNIČKI: Petrović, Todorovski, Stevanović, Ostojić, Đorđević, Sulaka, Noma (od 81. Knežević), Pantelić, Čumić (od 88. Mitrović), Haskić, Mihajlović (od 74. Bondarenko).

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gobeljić, Degenek, Milunović, Rodić, Vulić, Kanjas (od 76. Ivanić) , Ben, Marin (od 87. Nikolić), Vukanović (od 78. Simić), Tomane.