Želja neočekivano poražen od Šamota

Posle 105 dana bez poraza, rukometaši Železničara izgubili su od Šamota u 15. kolu ARKUS lige. Meč u Aranđelovcu završen je rezultatom 32:31 (20:12).

Domaći tim od početka je bio bolji rival na terenu, dok se sa druge strane činilo da su Nišlije potcenile protivnika koji se nalazi u donjem delu tabele. Šamot je u potpunosti nadigrao Želju, a prednost je u prvih 30. minuta išla i do +10 (16:6).

Bolje izdanje gostiju viđeno je u drugom delu meča, ali to nije bilo dovoljno za preokret. Do prvog izjednačenje izabranici Đorđa Teodorovića došli su u 48. minutu. Do kraja su ekipe još u par navrata bile u egalu, ali gostujući igrači nisu uspeli da povedu. U 59. minutu bilo je 31:31, ipak u finišu meča Petrović je skrivio sedmerac. Kapiten Kocić je uspešno intervenisao, ali se lopta odbila u ruke Radosavljeviću, koji je ovoga puta pogodio mrežu za konačnih 32:31.

U pobedničkom timu blistao je čuvar mreže Đorđević sa 17. odbrana, najefikasniji su bili Milićević i Milinić koji su se po šest puta upisali u strelce. Sa druge strane Đorđe Spasić je 11 puta pogodio  mrežu domaćeg tim.

Priliku za popravni Železničar će imati pred svojim navijačima, jer će dva vezana meča odigrati u Nišu. Prvi je na programu predstojećeg vikenda kada u Čair stiže tim sa začelja tabele – Crvena zvezda. Nakon toga Želja će ugostiti i Spartak