Želja „dobar“ u porazu

Rukometaši Železničara poraženi su na gostovanju od ekipe Tatrana. Duel 17. kola SEHA lige u Peršvou završen je rezultatom 27:26 (13:13).

Iako vidno oslabljen niški tim, je za razliku od prethodnog susreta, uspeo da parira ekipi koju predvodi iskusni hrvatski stručnjak Slavko Goluža. Kao što je već najavljeno Kocić, Babić, Gorela i Matović nisu bili na terenu, a izostao je i Dobrivoje Marković. I pored svega toga izabranici Veselina Vujovića su dobro odigrali protiv favorizovanog protivnika.

Nišlije su u prvom delu u više navrata imale vođstvo, golovi su dolazili sa gotovo svih pozicija, a dobar je bio i čuvar mreže Stošić. Sa druge dobar je bio i domaći tim koji nije dozvolio gostima da se rezultatske odlepe, već je uvek uspevao da ih stigne i u par navrata preuzme vođstvo.

U nastavku je viđena igra gol za gol, sve do 41. minuta, kada je poslednji put bio egal (18:18).  Posle toga domaći su uvećavali prednost, a najveća je bila +4. Tri minuta pre kraja Tatran je imao  27:23, no gostujući igrači su napravili seriju od 3:0 i minimalno poraženi.

Odlični u redovima poraženih bili su Vejin sa sedam, Jevtić sa šest i Spasić sa pet golova. Butorac sa devet, te Urban sa pet predvodili su ekipu domaću ekipu pobede.

Naredni meč Železničar igra u Čairu protiv Metalurga 27. februara. Tada bi u timu trebala da se nađu i preostala pojačanja, uz Pižuricu i Božovića koji su debitovali u Prešovu.