Želja bez duple krune

Rukometasi Železnicara pali su na poslednjem ispitu ove sezone. Titula ostaje nedosanjan san pošto je Metaloplastika slavila u poslednjem kolu rezultatom 26:27 (13:11).

U utakmici punoj preokreta domaći igrači bili su uspešniji nošeni podrškom sa tribina. Publika je sve vreme bodrila domaći tim, ali i vređala goste.

Gosti su dobro ušli u meč i do 12 minuta imali dva gola prednosti. Za dva minuta Šapčani su se vratili i izjednačili. Posle igre gol za gol Metaloplastika je po prvi put na meču povela sa 9:8. Ubrzo su momci u plavim dresovima uvećali prednost i četiri minuta pre kraja vodili sa 13:10. Sve to navelo je trenera Josifa Petkovića da uzme tajm aut. To se isplatilo Želja ja postigao gol te se na odmor otišlo sa 13:11.

Odmor je više prijao gostima te su za sedam minuta istopili zaostatak i serijom od 5:2, poveli sa 16:15. Nedugo zatim Nišslije su dosle do +2, ali su domćci reagovali tajm autom i ponovo se vratili. Do 53. minuta viđena je rezultatska klackalica, a onda se ponovo prednost vraća na stranu Šapčana. Međutim i to nije bilo nedostižno za Železničar koji je uspeo da izjednači, ali ne i ponovo povede. Ishitrenost u napadu, ali i ne tako dobra igra u odbrani koštali su niški tim titule.

Na kraju, ostaje žal za titulom koja je bila tako blizu, a opet tako daleko. Pitanje je kada ce se neki niški tim ponovo boriti za prvaka države. Sa druge strane tim koji do pre deset meseci nije postojao, zaslužuje čestitke na osvajanju kupa Srbije i plasmanu u SEHA LIGU.