Železničaru derbi, savladana i Zvezda

Rukometaši Železničara savladali su Crvenu zvezdu u derbi susretu sedmog kola Superlige i tako zadržali lidersku poziciju.  Meč u Šumicama završen je rezultatom 27:29, na poluvremenu 13:14.

Utakmica u Beogradu u potpunosti je opravdala epitet derbija. Domaći su dobro ušli u meč i posle tri minuta vodili sa 2:0, ali je Želja brzo uspeo da se konsoliduje i preokrene rezultat. No i njihovo vođstvo bilo je kratkog daha, jer su domaći uzvratili serijom od 2:0 i rezultat je ponovo bio izjednačen. Od devetog minuta viđena je igra gol za gol. Rezultatska klackalica koja je trajala dvadeset minuta, prevagnula je na stranu Želje u poslednjim sekundana prvog dela.

U nastavku meča viđena je gotovo identična situacija. Želja je vodio, a domaći ponovo došli do izjednačnja. Usledio je periodu kada su se golovi ponovo, naizmenično, ređali kao na traci. A nakon toga prednost su preuzeli gosti. Dobrom igrom Zvezda je u 52. minutu posle duže vremena povela, ali su se momci u plavim dresovima po nepisanom pravilu vratili serijom od 3:0 (25:27). Najuzbudljivije bilo je u poslednja tri minuta meča Đukić i Padežanin propustili su priliku da svom timu donesu tri gola prednosti i meč mirno privedu kraju. Pri rezultatu 28:29, a minut pre kraja desila se situacije koja je bacila senku na derbi. Šotić je kraj aut linije uzeo loptu Petkoviću, a sudije svirale prestup. Usledilo je iskljčenje Zvezdinog igrača,  lopta je dodeljena gostima, koji postižu pogodak i tako stavljaju tačku na meč.

Nakon utakmice usledio je protest igrača i stručnog štaba Zvezde. Domaći su bili nezadovoljni jer su ostali bez poslednjeg napada.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Milan Đukić koji se osam puta upisao u strelce,  sa druge strane gol manje postigao je Mošić.

U narednom kolu Železničar gostuje Šamotu, a Zvezda Požarevcu.

Crvena zvezda- Železničar 27:29 (13:14)

Beograd, dvorana Šumice:

Gledalaca: 300;

Sudije: Marko Boričić/Dejan Marković;

Isključenja: Crvena zvezda 8 minuta, Železičar 4 minuta:

Sedmerci: Crvena Zvezda 4(3), Železničar  3(3);

Crvena Zvezda: Ljubenović 8 odbrana, Šotić 6, Čolović, Radisavljević, Mošić 7, Baboć 1, Ljubojević, Blečić, Palević, Pešić 5, Bugarinović 1, Milosavljević 2, Matičić 3(3) Kljaljić, Đurković, Pejčinović 2 odbrane.

Železničar 1949: Lazić, Mitić, Pavlović, Mađar, Padežanin 3, Krsmančić 3, Gemaljević 4 odbrane,  Petković, Zlatanović 8 odbrana + sedmerac, Spasić 2, Jevtić 6, Mirić 3(3), Milošević 2, Đukić 8, Vučković 2, Barjaktarević.