Železničar uz dosta muke pobedio Metaloplastiku (VIDEO)

Rukometaši Železničara pobedom su startovali u plej ofu Super lige Srbije. Teškom mukom savladana je odlična ekipa Metaloplastike 36-35(18-18).

Da su Šapčani neugodan rival i da će niški tim teško do pobede videlo se već u prvom poluvremenu u kome su gosti u nekoliko navrata vodili sa 3 gola razlike. Najbolji rezultat Želja je imaona isteku 30. minuta – na odmor se otišlo egal, 18-18. Podatak koji bi mogao da zabrine je da su rukometaši Železničara u prvom delu od 4 sedmerca realizovali samo 1. Mašili su i Marković i Spasić i Živković.

Želja je drugo poluvreme bolje otvorio i stigao do prvog vođstva na utakmici.  Dobro su kombinovali  niški bekovi, ali su i tada teško probijali odbranu Metaloplastike, dok su gosti do gola dolazili znatno lakše. Tek kada je drugi golman Stošić odbranio penal u 50-om minutu Želja je prvi put stigao do tri gola prednosti, ali je malo falilo da tu prednost ispusti. No i pored loše završnice ekipa trenera Veselina Vujovića uspela je da stigne do minimalne pobede 36-35. Najefikasniji u niškom timu bili su Dobrivoje Marković, Predrag Vejin i Stevan Sretenović koji su postigli po 7 golova.

Iako se pobedi u zube ne gleda i najvažnije je da su osvojena dva boda, ono što je evidentno loše je da je Želja primio čak 35 golova, čime  nije bio zadovoljan ni trener Vujović.

Najvažnije je da je prva prepreka preskočena, a druga je već u nedelju, kada Železničar ide na noge potajnom favoritu lige, ekipi Dinama iz Pančeva.