Železničar ubedljivo poražen od Vojvodine

Rukometaši Železničara ubedljivo su poraženi od Vojvodine u drugom kolu ARKUS lige sa 31:22 (12:11). Ekipe su bile izjednačene u prvih 30 minuta, da bi onda u nastavku sedmostruki prvak države – Vojvodina u potpunosti nadigrao domaćina. Greške domaćih, ali i četiri neiskorišćena sedmerca, nisu prošla nekažnjeno pa je tako Želja pretrpeo težak poraz kod kuće, što se skoro nije desilo.

U prvih trideset minuta bilo je jasno zašto su obe ekipe osnovni deo prvenstva završile na prvim pozicijama. Domaći su samo nakratko imali vođstvo u trećem minutu, a onda su u narednih desetak minuta “jurili” protivnika. Od 15. minuta viđena je igra gol za gol, a ekipe su se naizmenično smenjivale u vođstvu. Minimalna prednost pred odlazak na odmor pripala je gostima.

U nastavku je došlo do potpunog preokreta. Prednost koju je Vojvodina stekla na početku druog dela meča bila je nedostižna za niški tim, koji je u par navrata uspeo da dođe do samo tri gola zaostatka, dalje od toga nije mogao. Sa druge strane prednost protivnika vrtoglavo je rasla. Vojvodina je znala da kazni svaku grešku Železničara, a odličnu partiju pružila su krila Stanković i Šotić, dok je dobar na golu bio i Svetislav Verkić.

Vojvodinu je do pobede predvodio Strahinja Stanković koji se deset puta upisao u strelce, dok je Branko Tomić dodao sedam golova. Kod domaćih je najefikasniji bio Đorđe Spasić sa osam pogodaka.

Železničar će u narednom kolu gostovati Radničkom u Kragujevcu.