Železničar trasirao put ka SEHA ligi. Savladana Metaloplastika na dan jubileja (VIDEO)

Rukometaši Železničara savladali su u 5.kolu plej-ofa ekipu Metaloplastike sa 26-23. I pored pobede, još jednom se pokazala da Šapčani nikako ne leže Nišlijama. Poluvreme je završeno u egalu 12-12, ali je gostujuća ekipa bila u stalnom vođstvu. Frapantno deluje podatak da su za Želju dousđena četiri penala, ali da nije iskorišćen nijedan!

Ne računajući početno, Želja do vođstva 17-16,  stiže tek u 43. minutu golom Milovanovića. Desni bek Nišlija briljirao je u ovom delu susreta-postizao golove, ali zabeležio i tri uzastopne asistencije. Kada je sa sjajnim asistencijama nastavio Krsmančić, a Jevtić i Đukić se upisivali u strelce-meč je bio rešen.

Držali su tenziju gostujući rukometaši do 3 minuta pre kraja, kada im je kapiten zbog nesportskog ponašanja isključen. Želja rutinski meč privodi kraju i cepelinom Živkovića stavlja tačku na novu pobedu u doigravanju za titulu.

Za igrača utakmice izabran je Aleksandar Stanojević, ali ne bi bilo nezasluženo da je za MVP-ja proglašen i Milovanović, koji je odigrao možda i najbolju utakmicu u dresu Železničara.

Nova pobeda gotovo da je osigurala Želji učešće u SEHA ligi naredna sezone, a trener gostiju Vladan Jordović, u superlativima je govorio o niškoj ekipi.

Iako se u većem delu utakmice osećala nervoza zbog važnosti meča, trener Josif Petković bio je zadovoljan

Utisak je da utakmica nije ni mogla da bude drugačije završena, jer je pre po četka organizovana mala svečanost. Ljubitelji rukometa imali su priliku da se poklone čuvenoj generaciji koja je pre 40 godina ostvarila najveći uspeh u istoriji, finale kupa pobednika kupova….Trofejnoj generaciji predvođenoj Tutom Živkovićem, Čanetom Grubićem, Acom Živkovićem, Bobijem Grozdanovićem, Pajom Pavlovićem, Joškom Petkovićem priređene su prave ovacije…Možda i kao uvertira za ono što se čeka od osnivanja kluba…Titulu državnog šampiona.