Železničar savladao Zvezdu na startu ARKUS lige

Rukometaši Železničara savladali su u prvom kolu ARKUS lige ekipu Crvene zvezde. Meč koji je odigran u Čairu, bez prisustva publike, završen je rezultatom 28:24 (10:8).

Sa dva gola Spasića, jednim Aleksandra Stojanovića i uspešnom intervencijom Kocića, Želja je posle četiri minuta igre vodio sa 3:0.  Pokušali su gosti da sa sedam metara dođu do prvog poena, ali je Todorović pogodio okvir gola. Nedugo zatim Zvezda je sa igračem više vezala dva gola, a domaći su nastavili da igraju u istom ritmu, napravili seriju od 3:0 i došli do +5 (7:2). To je nateralo stratega beogradskog tima Žikicu Milosavljevića da zatraži tajm aut, što je urodilo plodom, jer je njegov tim ubrzo postigao tri pogotka i došao do dva gola zaostatka. Onda je sa druge strane i njegov kolega Đorđe Teodorović pozvao svoje igrače na odmor pri rezultatu 8:6 (25′). Ipak to nije pomoglo domaćima da se rezultatski odlepe, ali su uspeli da sa dva gola prednosti odu na odmor.

U nastavku meča Zvezda je počela da steže obruč oko domaćih. Odlični Horvat nastavio je gde je stao u prvom delu, vezao dva gola i doneo svom timu izjednačenje. Usledila je igra gol za gol koja je trajala sve do 40. minuta. Onda su Stanojević, Spasić i Aleksandar Stojanović vratili četiri gola prednosti, što je, ispostaviće se kasnije, bila ipak nedostižna prednost za goste.

U narednom kolu Železničar gostuje u Šapcu ekipi Metaloplastike.

Železničar  1949 – Crvena zvezda 28:24 (10:8)

Niš, hala Čair;

Bez publike;

Sudije: Ivan Mošorinski (Novi Sad)/ Aleksandar Pandžić (Zrenjanin);

Isključenja: Železničar 1949 10 minuta; Crvena Zvezda 4 minuta;

Sedmerci: Železničar 1949 3(2) ; Crvena Zvezda 3(1);

Železničar: Matović, Bojan Radivojević 2, D.Stojanović 1, Arizanović, Stanojević 5, Petrović, Boris Radivojević, Spasić 8, A. Stojanović 6, Jestrović 1, Egić 1, Trkulja, Pavlović 4, Kocić;

Crvena zvezda: Čolović, Radojičić, Horvat 8, Lazić, Mejes 2, Rajičević 1, Jelić, Jović 3(1), Bogojević 2, BLagojević, Todorović 1, Kovačević 7.