Železničar poražen od Pazara

Rukometaši Železničara poraženi su u 11. kolu B grupe Arksu lige od Novog Pazara rezultatom 35:30 (16:19). Železničar je igrao dobro u prvom delu meča, ali je koncentracije popustila u drugih 30. minuta, kada su domaći uspeli da se vrate u meč i slave.

Duel u Novom Pazaru počeo je dobro za niški tim koje je golovima Radivojevića, Anđelkovića i Aleksandara Stojanovića poveo su 3:0. Brzo je usledio i odgovor domaćih, golovima Rakića i Dimitrijevića vratili su se u igru, a onda i u 11. minutu došli do izjednaćenja (6:6). Gosti su i nakon toga nastavili da igraju u istom ritmu, povratili vođstvo i na odmor su otišli sa tri gola prednosti.

Održavao je Železničar vođstvo i u nastavku igre, sve do 39. minuta kada je Novi Pazar došao do trećeg izjednačenja na meču (21:21). Samo dva minuta kasnije domaći su, prvi put i poveli (24:23). Greške gostujućeg tima omogućile su Pazaru da napravi seriju od 3:0 i stekne osetniju prednost (27:23).  Do kraja meča izabranici Đorđa Teodorovića nisu uspeli da se rezultatski približe protivniku i vrate u meč. Najveće vođstvo na meču domaći tim imao je u 57. minuta kada je bilo + 7 (35:28), a gosti su uspeli samo da ublaže poraz.

Rukometašima Železničara ovo je drugi poraz u sezoni, koji nije mnogo uticao na plasman na tabeli, pa je niški tim i dalje na liderskoj poziciji u B grupi. Poslednji meč u ovoj godini, Želja će odigrati već u sredu kada će odmeriti snage sa Radničkim u Kragujevcu.

Novi Pazar – Železničar 35:30 (16:19)