Železničar bez finala Kupa Srbije

Rukometaši Železničara poraženi su u polufinala Kupa  Prof. dr Branislav Pokrajac od ekipe Metaloplastike sa 32:29 (17:13).

Niški tim nije uspeo da ponovi partiju od pre dve nedelje i savlada Šapčane. Dominaciju koju je tada Želja imao u Čairu u drugih 30. minuta, Metaloplastika je sada imala u većem delu meča. Egal je viđen u prvih 13. minuta kada su se ekipe smenjivale u vođstvu. Nakon toga je ekipa Veselina Vukovića preuzele konce igre u svoje ruke. Serijom od 6:1 Metaloplastika je u 24. minutu vodila sa 13:8. Do odlaska na odmor niškom timu ništa nije polazilo za rukom, pa je protivnički tim na odmor otišao sa četiri gola prednosti.

U nastavku nije viđeno ništa novo. Igrači Metaloplastike očigledno su bili motivisani da se revanširaju za ubedljiv poraz iz Niša pa su već u 47 minutu imali +7 (27:20). Kada se mislilo da je to kraj, Železničar je smogao snage, za žargonski rečeno „poslednji udarac“. Iskoristili su opuštenost rivala napravili veliku seriju golova i došli do samo gol zaostatka (29:28) u 58. minutu. Ipak nekadašnji igrač Železničara Dejan Babić i iskusni Luka Mitrović potrudili su se da Nišlije ne naprave senzaciju. Do kraja meča viđen je još po gol na obe strane.

Za trofej Kupa boriće se Metaloplastika i Vojvodina, koja je u prvom polufinalu bila ubedljiva protiv Radničkog iz Kragujevca (30:18).

Železničar-Metaloplastika 29:32 (13:17)

Sudije: Goran Kovač (Kosovska Mitrovića)/ Srđan Milosavljević (Zvečan);

Isključenja: Železničar 8 minuta; Metaloplastika 8 minuta;

Sedmerci: Železničar 2(1); Metaloplastika 6 (5);

Železničar: Matović , Bojan Radivojević 2, Stojanović, Stanojević 1, Petrović 1, Boris Radivojević 1, Ristić, Milosavljević 3, Anđelković 8, Stošić, Spasić 2(1), A. Stojanović 4, Antić, Trkulja 1, Milovanović 6, Kocić;

Metaloplastika: Dodić 3, Vorkapić, Jevtić, Pisarić 4, Srdanović 4, Milovanović, Bomaštar, Antonijević, Ivanić, Radisavljević, Đukić 4, Mitrović 3, Babić 5, Todorović, Brajović 9 (5), Došen