Važni bodovi za Mašinac u derbiju sa Slogom (VIDEO)

U derbiju 7. kola Superlige na Delijskom Visu snage su odmerili Mašinac i Sloga. U jednoj nezvesnoj, teškoj i vrlo borbenoj utakmici slavile su niške fudbalerke rezultatom 1:0.

Nekoliko povreda bitnih fudbalerki primoralo domaćina da na teren ne izađe u baš najjačem sastavu, što su gošće iz Zemuna koristile i počele da napadaju od samog starta.

Prvu bolju priliku propustila je u 2. minutu Milica Bulatović, koja je iz izgledene pozicije šutirala glavom pored gola.

Domaće su uzvratile u 5. minutu kada je centaršut Aleksandre Zlatanović u šesnaestercu odlično prihvatila Andrijana Pejčić, šutirala je iz okreta, ali nedovoljno snažno da bi savladala Ljiljanu Gardijan na golu Sloge.

Igralo se uglavnom između dva šesnaesterca, čvrsto u odbrani i bez većih prilika za pogodak. Gošće su bile nešto opasnije, napadajući dubinskim loptama prazan prostor iza zadnje odbramben linije Mašinca. Na sreću domaćih Vanja Stanković uvek je bila skoncentrisana i dobro reagovala u par neugodnih situacija.

U 36. minutu desio se momenat koji je rešio utakmicu. Korner sa desne strane za Mašinac izvela je Jana Stevanović, lopta dolazi do Jovane Vasiljković koja šutira ka golu, međutim njen udarac zaustavlja jedna odbrambena igračica Sloge, od koje se lopta odbija do Anđele Šarac koja sa 5-6 metara od gola gostiju šutira i postiže pogodak za vođstvo Mašinca od 1:0.

Do kraja utakmice fudbalerke Mašinca opredelile su se da brane minimalnu prednost što su uspešno i činile. U drugom poluvremenu beležimo još tri pokušaja gošći  Prvi posle kornera u 47. minutu kada je Emilija Živković bila za malo neprecizna, drugi je pokušaj Marije Dabić iskosa sa desne strana kada je Vanja Stanković odlično reagovala i treći je u samom finišu utakmice kada je posle udarca Jovane Brusin Mašinac imao mnogo sreće jer je lopta pogodila stativu. Ostalo je 1:0 za radost domaće ekipe koja sa nova tri boda i dalje drži mesto u samom vrhu tabele.

U narednom kolu Mašinac gostuje ekipi Radničkog u Kragujevcu.