Vaterpolisti Naisa rutinski do devete pobede

Ekipa Naisa pobedom je spustila zavesu na sezonu u Regionalnoj A2 ligi pred svojom publikom. Ubedljivo je savladano Valjevo rezultatom 12:7 (5:0, 2:0, 4:3, 1:4).

Niški tim pokazao je potpuno drugačije lice u odnosu na prošlu nedelju kada je poražen od Šapca. Odigrao je Nais odlično ceo meč, a protivnik je bio bez šanse. Čak dvadeset minuta Valjevo nije moglo do gola, sa druge strane domaći su vodili i sa ogromnih 9:0.

Sa tri pogotka Bolovića i po jednim Mitrovića i Pavičića domaći tim je nakon prve deonice imao 5:0. U drugom delu gosti su uspeli da se koliko – toliko konsoliduju. Napadali su od starta, ali je Lazić začarao gol i vezao pet odbrana. Krajem druge četvrtine Bolović beleži četvrti pogodak, a Omeović pogađa za 7:0.

U nastavku meča ništa novo. Ivetić je prvi došao do lopte, a domaći su iskoristili prvi napad. Mrežu gostiju zatresao je Šilj. Usledila je odbrana Lazić i novi pogodak Bolovića sa pet metara, za nedostižnih 9:0. Veliko vođstvo omogućilo je treneru Vasilovskom da ˶promeša˝ karte, te su mlađi igrači dobili veću minutažu. Konačno posle 20. minuta igre i gosti postižu pogodak. Izabranici Srđana Markovića napravili su preko Panajotovića i Đorđevića seriju od 3:0. Nais je na to odgovorio golovima Matije Miloševića i Đurđevića. Poslednju deonicu dobili su gosti sa 4:1. Već na startu mrežu gostiju pogađa Mitorović, a onda su gosti preuzeli konce igre u svoje igre. Bosić je postigao dva pogotka i smanjio zaostatak svog tima. Napadi gostiju bili su učestali, ali je mladi golman Naisa Đorđe Stoiljković sa nekoliko vezanih odbrana bio siguran. Do kraja meča pogodili su još Stanić i Mitorović. Meč je sa dve odbrane zavtvorio Stoiljković.

Nais je do devet pobede prevodio Marko Bolović koji se pet puta upisao u strelce, sa druge strane sa sa tri pogotka najefikasniji je bio Dušan Panajotović.

U poslednjem kolu Nais gostuje Medveščaku. Zagrepčani su u 17. kolu napravili iznenađenje i odigrali nerešeno sa Vojvodinom.

Nais – Valjevo Gorenje 12:7 (5:0, 2:0, 4:3, 1:4)

Niš, bazen Čair;

Sudije: Goran Jovančević/ Vuk Milović;

Igrač više: Nais 8 (4), Valjevo Gorenje 8 (1);

Peterci: Nais 2 (2), Valjevo 1(-);

NAIS: Lazić 10 odbrana + peterac, Mitrović 2, Pavičić 1, Ivetić, Dimitrijević, Milošević 1, Omerović 1, Đurđević 1, Živić, Šilj 1, Bolović 5 (2), Milošević, Stoiljković 6 odbrana, Đorđević;

VALjEVO GORENjE: Brakočević 4 odbrane, Panajotović 3, Stanić, Marković, Dukić, Luka, Mitrović 1, Gligorijević, Arsenović, Bosić 2, Đorđević 1, Filipović, Spasojević, Mirković.