Ubedljiv poraz Železničara u Skoplju

Rukometaši Železničara zabeležili su ubedljiv poraz u drugom kolu SEHA lige. Aktuelni prvak Vardar slavio je na domaćem terenu sa 35:20 (14:11).

Imali su niški igrači vođstvo od čak četiri gola u desetom minutu, ali su brzo uspeli da ga prokockaju. Dobra igra Želeničara trajala je 20. minuta, posle čega je usledio pad.  Na +2 za Želju (9:11), Veselin Vujović je uzeo tajm –aut, posle čega domaći tim pravi seriju od 6:0 i u potpunosti preokreće rezultat.

U nastavku meča gostujući tim nije mogao da se vrati. Vardar je u 47. minutu ušao u seriju i čak sedam puta zatresao mrežu niškog tima, koji je pet minuta bio bez pogotka. Prednost Makedonaca vrtoglavo je rasla do kraja meča, da bi se zaustavila na +15.

Najefikasniji u redovima domaćih sa po četiri pogotka bili su Dibirov, Čupić, Kiseljev, Moraeš, Krištopans i Popovski. Kod Želje je odličan na crti bio Vladimir Jevtić sa šest pogodaka, četiri je dodao Pavle Banduka.

Nišlijama sada sledi revanš meč prvog kola kvalifikacija za EHF Kup. Duel sa Kaerjengom, na programu je u nedelju, u Luksemburgu.

Već u utorak, u okviru trećeg kola SEHA liga, na Čair stiže Meškov Brest.