Ubedljiv poraz Radničkog od Zvezde na startu Superlige

Fudbaleri Radničkog ubedljivo su poraženi od Crvene zvezde u prvom kolu Superlige. Susret na stadionu „Rajko Mitić“ završen je rezultatom 4:0 (3:0). I pored teškog poraza, niški tim imao je dobre momente, te je od petog do dvadesetog minuta bio dominantniji na terenu.

Nije se mnogo čekalo na prvi pogodak, već u trećem minutu novajlija u redovima Nišlija Tolordava igrao je rukom, a sudija Mitić dosudio kazneni udarac. Sa bele tačke precizan je bio Katai.

U nastavku meča izabranici Tomislava Sivića krenuli su da intezivnije napadaju. Pripretili su gosti preko Pejovića, ali je dobro reagovao Borjan. Nekoliko minuta kasnije kapiten Zvezde osujetio je šut Mitrovića, a Petov u nastavku istog napada pogodio okivir gola. Okušao se zatim i Mićibući, čuvar mreže domaćih bio je ponovo uspešan, a Petrov još jednom pogodio okvir gola.

Sa druge strane napadali su i crveno-beli, par udaraca odbranio je Drobnjak, a Ivanić pogodio prečku. Za razliku od Radničkog, Crvena zvezda uspela je da iskoristi svoje šanse. Ivanić je proigrao Kangvu koji pogađa za 2:0. U 31. minutu Drobnjak je ponovo morao da vadi loptu iz svoje mreže, golman Nišlija dobro je intervenisao nakon udarca Ivanića, ali se lopta odbila do Pavkova koji postiže novi pogodak. Do odlaska na odmor Ivanić još jednom pogađa prečku.

U nastavku meča Zvezda je nastavila u istom ritmu. Posle samo dva minuta bilo je 4:0, nakon asistencije Ivanića u strelce se upisao i Osman Bukari. Do kraja meča nije bilo mnogo uzbuđenja, a gosti nisu napadali kao u prvom delu, pa nijednom nisu došli u priliku da ozniljnije ugorze gol Borjana.

Radnički će u narednom kolu na Čairu dočekati ekipu Partizana, taj meč zakazan je za 15. jul od 20 sati.