U važnom meču u borbi za opstanak, Piroćanci samo do boda (VIDEO)

U Pirotu su, u okviru 16. kola Prve lige Srbije u fudbalu, snage odmerili domaći Radnički i Temnić 1924 iz Varvarina. Obe ekipe su prvu polovinu prvenstva završile na dnu tabele, u zoni ispadanja, i obe su sa znatno izmenjenim sastavom ušle u prolećni deo. Cilj je, naravno, obezbediti opstanak, pa su iz tog razloga u subotu 10. marta na gradskom stadionu u Pirotu gledaoci očekivali dobar fudbal. Međutim, da li zbog straha od poraza, da li zbog neuigranosti ili nečeg trećeg, ekipe nisu zadovoljile pirotsku publiku koja dobro poznaje fudbal i odigrale su nerešeno, najnepopularnijim rezultatom 0:0.

Radnički je bolje ušao u meč, od starta dao do znanja gostima da pobedom želi do tri boda i koraka ka sredini tabele. Prvih 30 minuta su Piroćanci imali inicijativu i većim delom loptu u posedu, a stvorili su i nekoliko dobrih šansi. Najveću su propustili u 29. minutu nakon kornera koji je odlično izveo Jordan Jovanović, a loptu glavom dobro zahvatio Bojan Dojkić. Istakao se golman Temnića Petar Jokić i spretnom reakcijom spasio svoj gol.

Iskusni igrači kluba iz Varvarina su shvatili da je Pirot uigranija ekipa i, da li zbog toga, ili nekog drugog razloga, veoma rano su krenuli sa opstrukcijom igre i pravljenjem velikih pauza tokom meča, što je izazvalo negodovanje domaće publike. Može se reći da im je taktika bila uspešna jer prvo poluvreme nije bilo produženo ni minut, a drugo sigurno mnogo manje nego što je bilo potrebno da se nadoknadi vreme provedeno u valjanju po terenu.

Takva taktika je i igrače Radničkog dovela do nervoze pa su Varvarinci već krajem prvih 45 minuta postali ravnopravni na sredini terena i sve češće opasni po gol Piroćanaca.

Drugo poluvreme je donelo izjednačenu igru, ali najozbiljniju šansu na utakmici su propustili gosti u 67. minutu. Iskusni  Predrag Luka, relativno skoro vođa navale Partizana, sada uzdanica Temnića, iz više nego izgledne situacije nije uspeo da savlada golmana Ivana Bulajića.

Radnički se u drugom delu osvežio ulaskom Željko Žerađanina, koji je bio akter par dobrih akcija, a uputio je i sjajan šut pod prečku u 83. minutu, ali se još jednom istakao golman Jokić.

Do kraja utakmice Temnić je delovao sigurnije, imao još jednu sjajnu priliku u 89. minutu, pred golom Radničkog dobro se snašao Zoran Marušić, uputio jak udarac koji golman Radničkog Bulajić nije najspretnije dočekao, ali je ipak spasio mrežu.

Po viđenom na utakmici bodom možda malo više mogu biti zadovoljni gosti, ali je to i najpravedniji ishod nakon 90 minuta borbe na izuzetno dobrom terenu u Pirotu.

Nakon 16. kola Radnički je ostao na 14. mestu Prve lige sa 15 bodova, dok je Temnić sa jednim bodom manje jedno mesto ispod Piroćanaca. Ukoliko žele da obezbede opstanak obe ekipe će morati pod hitno da počnu da pobeđuju, a priliku za to imaju već u narednom kolu, Radnički je ponovo domaćin, dočekaće Topolski sportski klub (TSC), dok Temnić pred svojima navijačima igra protiv zrenjaninskog Proletera.