Treći remi u nizu fudbalera Radničkog

Iako je trener Batak obećavao ofanzivu i osvajanje sva tri boda Radničkog na gostovanju Metalcu u Gornjem Milanovcu, Nišlije se ipak vraćaju kući sa samo jednim bodom. Utakmica 25. kola Superlige završena je rezultatom 1:1(1:1).

U zanimljivijem i kvalitetnijem prvom delu igre, i pored inicijative Nišlija, prvi do gola stižu domaći. U  22. minutu Čaženović je šutirao sa nekih 25 metara od gola Radničkog, Dujmović je katastrofalno reagovao i omogućio Metalcu da dođe do vođstva.

Nišlije nisu pale u igri, zaigrali su još ofanzivnije i već u 34. minutu stižu do izjednačenja nakon pokušaja Pavlova lopta se odbila do Mićibućija koji se dobro snašao u šesnaestercu i plasirao je loptu pored nemoćnog Markovića.

U nastavku tempo igre je opao, i bez mnogo uzbuđenja utakmica je završena bez pobednika.

Zanimljivo je da je i drugo kolo za redom Radnički odigrao 1:1,i u oba susreta Japanac Mićibući je bio jedini strelac za tim sa Čaira. Radnički posle 4 kola prolećnog dela ne zna za pobedu, nakon poraza na startu od lidera Partizana, usledila su tri remija protiv Voždovca, Novog Pazara, a sada i Metalca. Priliku da najzad zabeleži pobedu u 2022. godini Nišlije će imati već za vikend kada na Čair dolazi ekipa Kolubare.