Treća pobeda u nizu za fudbalerke Radničkog (VIDEO)

U 5. kolu ženske prve lige Radnički je u Nišu savladao ekipu Loznice rezultatom 3:1(1:0) i tako trećom uzastopnom pobedom uvećao svoje šanse za opstanak u ligi.

Od samog starta domaće fudbalerke preuzele su inicijativu i često su ulazile u dobre prilike za postizanje pogodaka. Prvu kolasalnu propustila je Mina Stojanović već u 5. minutu.

Nastavile su domaće da promašuju šansu za šansom, da bi njihovu agoniju u 33. prekinula igračica Loznice Andrijana Đukanović. Posle još jedne akcije u kojoj su se domaće vrtele oko peterca niikao ne uspevajući loptu da pošalju u mrežu, to je pošlo za nogom gostujućoj odbrambenoj igračici  koja je u namer da izbije, loše zahvatila loptu i poslala je u sopstveni gol.

I u nastavku utakmice “crvene” su nastavile da prosipaju prilike, najčešće su to činile Mina Stojanović i i Maša Todosijević. Da bi ova druga u 68. minutu ipak uspela da se upiše u strelce. Šutirala je sa nekih 25 metara i iznenadila golmanku Loznice – 2:0 za Radnički.

Gošće su jedinu šansu na utakmici pretvorile u pogodak. Igrao se 77. minut kada je kapiten gošći Sanja Matić zatresla mrežu Nišlijki.

Ipak bilo je to sve što su gošće učinile u ovom meču, a sve dileme oko konačnog ishoda otklonila je Nevena Nikolić u samom finišu meča kada je utrčaala u prazan prostor i rutinski savladala gostujuću golmanku za konačnih 3:1.

Nakon 5. kola i tri vezane pobede Radnički se popeo na 4. poziciju, a u narednom kolu gostuje ekipi Heroj Poleta u Jajincima.