Superligaški vikend, fudbalerke slavile, rukometaši poraženi!

Protekli vikend bio je uspešan za niške superligaše. Prvo su pobedili fudbaleri Radničkog, a onda njihovim stopama nastavile fudbalerke Mašinca. U rukometu ništa novo pošto je Železničar upisao još jedan poraz. Priliku da poboljšaju učinak imaće rukometašice Naise koje će 15. marta od 19 sati dočekati ekipu Vrbasa u hali Čair.

Fudbalerke Mašinca ostvarile su prvu pobedu u prolećnom delu sezone, one su u 14. kolu Superlige sa čak 17:0 (5:0) savladale ekipu Požarevca. Nišlijke su u prethodnom kolu poražene od Spartaka sa 2:0 u gostima, a ceh za poraz platile su Požarevljanke. Pobeda Nišlijki bila je očekivana s obzirom na činjenicu da je ekipa iz Požarevca poslednjeplasirana na tabeli i bez bodova je. Het trik upisala je Jovana Ilić, po dva puta u strelce su se upisale Isidora Vučković, Jana Stevanović, Tamara Marjanović i Milena Brajović. Nakon 14. kola Mašinac se nalazi na trećem mestu sa 25 bodova, druga je Crvena zvezda sa 33, dok je na prvoj poziciji Spartak koji ima 42 boda.

Rukometaši Železničara pretrpeli su novi poraz u plej-aut fazi Arkus lige, a bodove iz Čaira odnela je ekipa Obilića. Utakmica je završena rezultatom 28:33 (11:20). Držali su se domaći igrači svega pet minuta kada se igralo gol za gol. Nakon toga Obilić je došao do dva gola prednosti, a onda do odlaska na odmor samo uvećavao prednost. U nastavku meča Železničar je bio rezultatski bolji, ali to nije bilo dovoljno da se nadoknadi zaostatak od devet golova iz prvog dela, pa su tako gosti bez problema slavili. Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Boris Jovanović sa šest i Nikola Jestrović sa pet golova. U domaćem timu istakao se Nemanja Milutinović koji je sedam puta pogađao protivničku mrežu, sledili su ga Andrej Biševac i Miloje Dolić koji su se po pet puta upisali u strelce.