Studenkinje započele godinu trijumfom u gostima

Nakod novogodišnjih praznika od svih kolektivnih sportova prve su se nastavku ligaškog takmičenja vratile košarkašice.

U Drugoj ligi Srbije Košarkašice niškog Studenta pobedile su Staru Pazovu na gostovanju rezultatom 84:68, u utakmici 13. kola.

Pobeda je izvojevana bez mnogo problema, Student je opravdao ulogu favorita, a pored neospornog kvaliteta, presudila je i „duža“ klupa niškog tima, naspram samo šest košarkašica koje su se upisale u listu strelaca za domaći sastav. Utakmicu je obeležila i reaktivacija Maje Živković (1992) i Branke Subić (1986), koje su u prošlosti već nosile dres „studentkinja“. Maja Živković je za Student nastupala u periodu od 2011. do 2018. godine. Nakon toga, bila je višegodišnji direktor niškog kluba, pa odluka da se igrački reaktivira zaista jeste iznenađujuća, ali i pohvalna. Subićeva je nakon završetka igračke karijere radila kao trener pionirske selekcije Studenta. Njih dve će biti u sastavu do kraja sezone.

Što se tiče same utakmice, ona je tokom prvog poluvremena rezultatski bila neizvesna. Student je nakon dva poena Mine Đorđević na pola prve četvrtine stekao devet poena prednosti (7:16), ali se umesto uvećanja vođstva, desila serija na drugoj strani. Domaće preokreću na 22:20, a onda Maja Živković u poslednjem napadu prve deonice pogađa za tri poena, za minimalnu prednost gostiju (22:23).

Nišlijke su do poluvremena stekle još pet poena viška, pa su na pauzu otišle rezultatom 41:35, što je značilo da je Stara Pazova neočekivano još uvek bila u igri.

Student je u trećem kvartalu napravio ključnu razliku, koju je do isteka svih 40 minuta bez problema održao. U prelomnim momentima istakla se Anamarija Stojičić svojim košgeterskim učinkom, devojka koja je najnovije pojačanje ekipe koju sa klupe predvodi Slađan Ivić.

Poslednja četvrtina bila je u egalu, Student je odrađivao svoj posao, a domaćin nije imao snage za bilo kakav priključak. Na kraju konačnih Stara Pazova-Student 68:84.

„Studentkinje“ je do pobede predvodila pomenuta Anamarija Stojičić sa 16 poena, uz šest skokova i dve asistencije. Maja Živković je dodala 15 poena, sedam skokova i pet asistencija. Dvocifrene su bile još Ana Ilić sa 14, odnosno Danijela Dimitrijević sa 11 poena.

Na drugoj strani 24 poena ubacila je Anđela Marojević, koja je na to dodala i 13 skokova i tri asistencije.

Maja i Branka su shvatile ozbiljnost situacije u kojoj se nalazimo, pa su kao čin pomoći klubu rešile da se igrački reaktiviraju. Već na prvoj utakmici koju su odigrale videlo se da su od pomoći timu, što mene jako raduje. Na ovakav potez odlučile su se što zbog teške finansijske situacije, što zbog dosta oskudnog igračkog tržišta u ovom momentu. Biće uz nas do kraja sezone. Svi težimo ka višem cilju-istakao je Slađan Ivić, prvi trener Studenta.

Student se nakon kompletiranja 13. kola na deobi drugog mesta na tabeli sa još tri ekipe, sa učinkom od devet pobeda i četiri poraza, dok je Stara Pazova sačuvala epitet „fenjeraša“, još uvek bez pobede.

Nišlijke u narednom kolu dočekuju jedanaestoplasiranu Ljuboviju. Pobeda i u toj utakmici ne bi smela da se dovede u pitanje.