Sporting prejak za Nišlije

Odbojkaši Niša poraženi su od Sportinga u Lisabonu sa 3:1, u prvoj utakmici šesnaestine finala Kupa izazivača. Po setovima je bilo 25:17, 21:25, 25:16, 25:10, a meč je trajao 81 minut.

Prvi set lako je pripao lisabonskim „zelenima“, koji su ovaj deo igre dobili sa 25:17. Za razliku od prvog, drugi set bio je dosta uspešniji za izabranike Dragana Svetozarevića, koji su u ključnim momentima odigrali na visokom nivou i zasluženo izjednačili. Međutim, u naredna dva, usledio je veliki pad koncentracije, a do izražaja je došlo protivničko iskustvo. „Legija stranaca“ u domaćem sastavu bila je presudna, budući da je u prvom timu Sportinga čak deset stranaca u odnosu na samo četiri domaća odbojkaša. Treći set pripao im je rezultatom 25:16, dok je četvrti bio najubedljiviji, pošto je završen sa velikih 15 poena razlike (25:10). Sporting je do pobede vodio neugodni Kubanac Hoze Alvarez sa 21 osvojenim poenom, dok se u redovima niškog tima istakao standardno dobar Veljko Mašulović sa čak 24 poena.

Nada nakon ove utakmice i dalje postoji, ali je ona veoma tanka, pošto će Nišlije u revanš meču morati tokom celog susreta da igraju na nivou iz drugog seta, kada su zaista delovali fantastično. Za tako nešto potrebna je „duga klupa“, koju, nažalost, niški tim nema, pošto se ove sezone suočava sa brojnim finansijskim problemima. Sporting je ekipa koja je novčano daleko bogatija od Niša, a to je u savremenom sportu uglavnom presudno. Nišlije će morati da pobede sa najmanje 3:1 po setovima, a onda da osvoje i „zlatni set“ koji se igra do 15 poena.

Pobednik ovog duela igraće u osmini finala protiv pobednika dvomeča između Omonije iz Nikozije i Narbona iz Francuske,  a to će najverovatnije biti Narbon, koji je u prvoj utakmici slavio sa maksimalnih 3:0.

Revanš meč na programu je 8. decembra u hali Čair, sa početkom od 18 sati.

tekst: Petar Dubljević