Senzacija Čairki u Beogradu

U 14. kolu Super lige Srbije, kuglašice „Čaira“ gostovale su u Beogradu ekipi „Singidunuma“. Za beogradski tim nisu nastupile Nišlijke Nevena Đorđević i Slađana Nikolić, ali su i dalje bile veliki favorit u ovom susretu.

Meč je sjajno otvorila Slađana Stojadinović protiv Anice Radaković. Igrala je odlično u prvom (146) i poslednjem setu (144), i na kraju je pobedila rezultatom 3:1 (554:545).

Na drugoj strani, Marina Pašić je pružila dobar otpor iskusnoj Ljiljani Kandić, ali je ipak poražena 2.5:1.5 (516:502). Posle prvog bloka bilo je 1:1 i 5 čunjeva za domaće.

U nastavku se dogodilo veliko iznenađenje i potpuna dominacija Nišlijki. Natalija Hadžić je bila sjajna u prva dva seta (146+144) kada je oborila 290 čunjeva. Iskusna Gordana Marinković je smanjila na 1:2, ali nije imala snage za završnicu. Natalija je sve to iskoristila, i na kraju je ubedljivo trijumfovala 3:1 (547:480).

Kristina Trošić je povela 1:0, ali je Slađana Milošević bila odlična u preostala tri seta (151+140+140). Preokrenula je na 3:1 i osvojila je poen rezultatom 545:515. Posle drugog bloka bilo je 3:1 i 92 čunja za gošće.

Beograđanke su se nadale da mogu do preokreta, ali protiv raspoloženih Nišlijki nisu imale nikakve šanse. Hajnal Holod je krenula izvanredno sa 158 (95+63) čunjeva i 42 čunja razlike. Usledila je izmena kod domaćih. Umesto Gordane Rusić ušla je Milica Antić, koja je odmah izjednačila na 1:1 i vratila 25 čunjeva. Hajnal je zatim uzvratila u trećem setu 154:136, kada je povela 2:1. Milica je do kraja uspela da izjednači na 2:2, ali ne i da nadoknadi ukupnu razliku. Hajnal je osvojila poen sa najboljim rezultatom na utakmici 565:538.

Na drugoj strani, Miona Grujić je igrala odlično prva dva seta (288) kada je povela 2:0 i 33 čunja razlike. Činilo se da je poen već odlučen, ali je Vesna Pendić u trećem setu smanjila na 2:1 i 26 čunjeva razlike. I dalje je Miona imala veliku prednost, ali je u završnici imala veliki pad u igri. Vesna je sve to iskoristila i izjednačila je na 2:2. Zahvaljujući izvanrednoj igri u finišu kada je oborila 159 (98+61) čunjeva, nadoknadila je svu razliku, i na kraju je osvojila još jedan poen, rezultatom 544:521.

Konačan rezultat utakmice je 1:7 (3115:3257) i 142 čunja razlike za „Čair“ protiv „Singidunuma“, koji je ove sezone učestvovao na međunarodnom NBC kupu. Uz nekoliko ličnih rekorda Nišlijki, ovo je i njihov ekipni klupski rekord. Sa 5 bodova i dalje su na začelju tabele, a u sledećem kolu dočekuju „Kristal“ iz Zrenjanina.