SEHA liga: “Želja” i drugi put bolji od Metalurga (VIDEO)

Rukometaši Železničara stigli su do četvrte pobede u regionalnoj SEHA ligi. Savladana je ekipa Metalurga iz Skoplja sa 27-25.

Utakmica je rezultatski prelomljena na samom kraju, mada je Želja u jednom trenutku u prvom poluvremenu imao i 5 golova prednosti. Tada je izgledalo da je samo pitanje sa koliko golova razlike će Nišlije slaviti. U nastavku je došlo do pada u igri što su gosti znalački koristili. Jedan od onih koji su pokazali kvalitet je i Nemanja Milovanović.

Trener Nišlija Veselin Vujović zadovoljan je pobedom, mada prave partije svog tima očekuje, jer su pred samu utakmicu registrovana još četiri igrača.

Do kraja SEHA lige ostala su još dva kola, a u narednom Želja gostuje Steaui iz Bukurešta.

Ova utakmica poslužiće za uigravanje sa novim igračima pred završnicu Kupa i početak Superlige Srbije.

Da podsetimo, Želja je u prošloj sezoni osvojio nacionalni  kup, a titulu je izgubio bukvalno za nekoliko sekundi. Ambicije kluba i Grada Niša je da se stigne do prve šampionske titule u istoriji.

Železničar – Metalurg 27:25 (16:13)

Niš, hala Čair; Gledalaca: 500;

Sudije: Gubica/Milošević (Hrvatska);

Isključenja: Železničar 6 minuta; Metalurg 12 minuta;

Sedmerci: Železničar: 6 (5); Metalurg 2 (2);

Železničar: Milovanović 2, Stanojević, Sretenović 3, Mađar, Vejin 6, Lazić, Milosavljević, Živković 4, Stošić 9 odbrana, Spasić 2(1), Marković 3(2), Jevtić 1, Božović, Kljaljić 3(1), Pižurica, Pavlović 3;

Metalurg: Jagurinovski 2, Lazarevski, Dimitroiski 4, Tokić 3, Dupjačanec 11 odbrana, Šilegov 2 (2), Tankoski 4, Serafimov 3, Ćorić 1, Danilovski, Mladenović, Pučnik 2, Miličević 1, Madžovski 2, Stojanović 1, Arsenovski.