Remi Železničara i Radničkog u Čairu

Rukometaši Železničara i Radničkog podelili su bodove u 10. kolu plej-ofa Arkus lige, meč u Čairu završen je rezultatom 33:33 (18:16). Želja je gubio, pa vodio, pa ponovo gubio i na kraju osvojio bod, protiv borbenih Kragujevčana koji se nisu predavali do kraja.

Utakmica nije najbolje počela za niški tim. Pet minuta igralo se gol za gol,  a onda su gosti “dodali gas” i došli do četiri gola prednosti (8:4). To je nateralo stratega Nišlija da ubrzo pozove svoje momke na jednominutni odmor. To se pokazalo kao dobar potez pošto je Železničar izgledao bolje na terenu i nije dopustio Radničkom da se rezultatski odlepi. Domaći su u finišu vezali tri gola i sa +2 otišli na odmor.

U nastavku meča Želja je bez sumnje bio bolji tim na terenu, a golman Kragujevčana Janko Gemaljević nije imao rešenja za svoje nekadašnje saigrače Stanojevića, Spasića, Milovanovića. Sve je funkcionisalo dobro po domaći tim koji je u dva navrata imao po pet golova prednosti, poslednji put u 49. minutu. Vođstvo kao da je uspavalo domaće koji u nastavku i nisu baš bili na visini zadatka zatajio je napad, a ni odbrana nije blistala. Osim fantastičnog golmana Miroslava Kocića, koji je mnogo puta zaustavio protivničke igrače.  Vođstvo nije demotivisalo Kragujevčane koji su sve sve vreme borili da preokrenu rezultat i za to su nagrađeni pošto su minut pre kraja izjednačili. Usledio je tajm-aut domaćeg tima, a onda loš napad i pogodak gostiju za vođstvo (32:33).  U neizvesnoj završnici šutirao je Milovanović i pogodio okvir gola, na sreću domaćih lopta je došla do Petrovića koji pogađa za izjednačenje.

U narednom kolu Železničar gostuje Partizanu.

Železničar – Radnički 33:33 (18:16)

Niš, hala Čair;

Sudije: Branislav Đokić/Boban Blagojević (Jagodina);

Isključenja: Železničar 8 minuta, Radnički 10 minuta;

Sedmerci: Železničar 5(4), Radnički 5 (3);

Železničar: Matović, Bojan Radivojević, Arizanović 2, Stanojević 4, Petrović 2, Bojan Radivojević, Milosavljević 2, Anđelković 3(1), Stošić, Spasić 7(3), Stojanović 6, Antić, Trkulja 2, Milovanović 5, Kocić 15 odbrana (2 sedmerca);

Radnički: Gemaljević 6 odbrana (1 sedmerac), Vuković 10(1), Stošić, Prodanović 2, Mutavdžić, Petrović 1 odbrana, Dobrosavljević, Kasalović, Barudžić 5(1), Knežević, Utvić 5, Miloš Stevanović, L.Đerić 5, Stanojev 5(1), Bogdanović 1, S. Đerić.