Radnik odne tri boda sa Čaira (VIDEO)

U okviru 14. kola Superlige Srbije na Čairu je viđen okršaj dva tima sa juga zemlje, Radničkog i Radnika, a pomalo je  iznenađujća bila pobeda gostiju iz Surdulice, rezultat je bio 0:1(0:1).

Jesu domaći bili oslabljeni neigranjem Nenada Gavrića, Dušana Pantelića i Žarka Markovića, ali ni to kao ni odsustvo trenera Milana Đuričića ne mogu biti opravdanje za ne toliko lošu koliko neefikasnu igu koju su prikazali.

Inicijativu domaćih brzo je smirio najbolji strelac Superlige i nekadašnji igrač Nišlija Milan Makarić. Prvo je u 12. minutu promašio iz izgledne situacije nakon kontranapada, da bi 5 minuta kasnije najbolje reagovao u kaznenom prostoru Radničkog na odbijenu loptu nakon šuta i vešto je ubacio u mrežu za vođstvo Surduličana.

Od tog trenutka do kraja meča trejala je opsada gola Radnika. Gosti su se vešto i pametno branili, ali su im u tome dosta pomagali i domaći igrači dekoncetracijom u završnici napada. Jesu domaći često bili u šansama, ali udarci ka golu su bili ili neprecizni ili traljavi, a kada su u par navrata u samom finišu susreta ozbiljnije zapretili golu gostiju, golman Ivan Kostić je bio siguran, pa su sva tri boda otišla put Surdulice.

Ovo je bio drugi minimalni poraz Radničkog u nedelju dana, a Nišlije u poslednjih sedam kola imaju samo jednu pobedu što ih je bacilo na deveto mesto superligaške tabele. Nakon pauze zbog obaveza reprezentacije prvenstvo se nastavlja za dve nedelje, a Radnički će tada ići na gostovanje ekipi Inđije.