Radnički uz dva penala jedva do pobede protiv Javora (VIDEO)

U utakmici trećeg kola Superlige Radnički je na svom Čairu, uz dosta muke, stigao do pobede protiv Javora rezultatom 2:1(2:1).

Javor je poveo golom Sevića, a Mihajlović je dva puta pogodio sa bele tačke za potpuni preokret.

Gosti su od samog početka pokazali da nisu došli da se brane. Već u 2. minutu Kolaković je posle kornera snažnim volej udarcem opasno pripretio Nišlijama.

Pet minuta kasnije sevnula je kontra Radničkog, ali situacija 2 na 1, Čumića i Jirke, na kraju je završena udarcem Mihajlovića koji je odbrana Javora izblokirala.

U 17. minutu Javor stiže do vođstva. Centaršut  Krnića sa desne strane na drugoj stativi sačekao je Sević i volej udarcem loptu smešta u mrežu.

U 25. minutu Mihajlović je posle centaršuta Stafana Đorđevića pokušao atraktivno da zahvati loptu, ali je bio neprecizan.

Precizan je Mihajlovića bio dva minuta kasnije sa penala, koji je dosuđen upravo posle kontakta njega i Kolakovića u kaznenom prostoru Javora posle centaršuta Todorovskog sa desne strane.

I pored izjednačujućeg pogotka fudbaleri Radničkog nastavili su sa bezidejnom igrom pa su gosti preko Kuveljića još dva puta ozbiljno ugrozili gol Radničkog – u 40. i 42. minutu, ali je golman Petrović uspeo da sačuva svoju mrežu.

I onda u samom finišu prvog dela opet centaršut Todorovskog i opet penal za Radnički. Ovog puta nespretno je u šesnaestercu reagovao Piščević  pa je loptu u padu zahvatio rukom. Još jednom je neumoljiv sa bele tačke bio Stefan Mihajlović za vođstvo Nišlija od 2:1.

U nastavku Radničkije bio nešto ofanzivniji i češće je ugrožavao gol Javora, dok su gosti najčešće pokušavali iz kontranapada.

U 58. minutu beležimo snažan udarac Stefana Đorđevića i dobru intervenciju golmana Jevrića.

Minut kasnije propisno se obrukao napadač Javora Mrkaić, koji se našao u situaciji “oči u oči” sa golmanom Nišlija, ali je šutirao visoko preko gola.

U 62. minutu dva puta se u šansi našao novajlija na Čairu, Filip Knežević. Prvo je na asistenciju Jirke, dobro zagrejao dlanove golmanu Jevriću, a zatim je pokušao i glavom posle centaršuta Todorovskog, ali bez uspeha.

Tri minuta kasnije šut je oprobao i Nemanja Tomić, ali Jevrić se nije dao iznenaditi.

Najbolji strelac prošlogodišnjeg šampionata, Nermin Haskić, ušao je u igru u 78. minutu i samo tridesetak sekundi mu je trebalo da uđe u prvu šansu. Posle sjajne asistencije Batrovića probao je glavom, ali je Jevrić još jednom bio siguran.

U poslednjih 10 minuta fudbaleri Javora krenuli su na sve ili ništa, i umalo da stignu do izjednačenja.

Prvo je Mrkaić sa ivice šesnaesterca bio za malo neprecizan. Zatim se i rezervista Jovanović našao u dobroj poziciji pred golom Radničkog, ali je loše zahvatio loptu glavom i poslao je visoko preko gola.

U samom finišu utakmice Batrović je na ivici šesnaesterca startovao na napadača gostiju Jovanovića, a sudija Piper, koji je bio blizu, čini se pogrešio dosudivši samo slobodan udarac za goste jer je start bio u kaznenom prostoru. Slobodni udarac izveo je Cvetković, a golman Nišlija krajnjim naporom uspeo je da spasi svoju mrežu.

Do kraja beležimo još jednu priliku za Haskića na asistenciju Kneževića, ali ostalo je 2:1.

Iako Nišlije posle 3. kola imaju dve pobede i poraz od šampiona Crvene Zvezde, u taboru superligaša sa Čaira sigurno ne mogu biti zadovoljni dosadašnjim igrama i trenutnom formom tima koji brani drugu poziciju iz prošle sezone. Sa druge strane Javor se predstavio u lepom izdanju i ako nastavi sa ovakvim igrama ne bi trebao da ima probleme oko opstanka u ligi.

U narednom kolu Radnički je opet domaćin, na Čair dolazi Voždovac, dok će Javor dočekati ekipu Mačve.

RADNIČKI – JAVOR 2:1 (2:1)