Radnički uspešan na generalnoj probi (VIDEO)

Iako su ispred sebe imali rivala koji je zbog obaveza u kvalifikacijama za Ligu Evrope već neko vreme u takmičarskom pogonu, fudbaleri niškog Radničkog ubedljivo su savladali Sutjesku iz Nikšića sa 3:0 u generalnoj probi pred start Superlige narednog vikenda.

Dvostruki strelac za Nišlije bio je Marko Mrkić, a u listu strelaca upisao se i Lazar Arsić.

Oko 500 ljubitelja fudbala na niškom Čairu moglo je da vidi taktički drugačiji Radnički, budući da novi strateg niškog tima Peter Pakult forsira igru sa dvojicom defanzivnih veznih fudbalera u formaciji 4-2-3-1, dok je prethodne dve sezone pod palicom Milana Rastavca niški tim igrao 4-3-3 postavku.

Nišlije su delovale rastrčano i agresivno kada protivnik ima posed, a primetno je izrazito kruženje lopte u organizaciji napada Radničkog, a lopta je mahom u nogama Lazara Arsića, koji se istakao kao nosilac igre.

Mesta za napredak ima u svim segmentima igre, a naročito u defanzivnoj liniji, koja je u pojedinim trenucima delovalo nekompaktno, što je i logično pošto je ta linija tima pretrpela ogromne promene u letnjem prelaznom roku.

Tok meča:

U 13. minutu Radnički je poveo iz najstrože kazne. Grešku u dodavanju poslednje linije Sutjeske iskoristio je Golubović, oteo loptu, a sa  leđa ga je oborio tragičar u ovoj situaciji Radišić. Siguran izvođač penala bio je Lazar Arsić, koji je u uvodnoj fazi utakmice bio najistaknutiji pojedinac na terenu i bio glavni akter u dve šanse Nišlija koje su prethodile golu.

Niški fudbaleri gospodarili su terenom nakon vodećeg pogotka, ali bez kvalitetnog pasa u završnoj trećini terena. U 24. minutu pravo niotkuda gosti iz Nikšića mogli su do izjednačenja. Brzonogi krilni igrač Denković pobegao je poslednjoj liniji niškog tima, izbegao ofsajd zamku i izbio oči u oči sa golmanom Braćom, ali je promašio zicer šutiravši pored gola.

Krivac za vođstvo Radničkog štoper Nikšićana Radišić mogao je u 35. minutu da se iskupi za kiks i poravna rezultat. Nakon prekida sa desne strane, bio je najviši u skoku pri centaršutu, ali je njegov udarac glavom završio tik iznad prečke.

U smiraj prvog poluvremena gosti su imali još jednu šansu, ponovo preko Denkovića, no pokušaj levog krila Sutjeske završio je preko gola, pa se na petnaestominutni odmor otišlo sa prednošću Nišlija od 1:0.

Na prvu priliku u nastavku čekalo se do 56. minuta. Kapiten Radničkog Jovanović lepo je probio po levoj strani i lukavo hteo da uposli Mrkića na petercu, ali je golman gostiju bio priseban i osujetio nameru Nišlije.

Drugi deo igre bio je prilično nesadržajan, a monotoniju je razbio ponovo štoper gostiju Radišić pošto je u 75. minutu skrivio još jedan jedanaesterac, ovog puta nad Mrkićem. Mladi napadač Radničkog preuzeo je odgovornost i rutinski izveo najstrožu kaznu za 2:0 za niški tim.

Samo dva minuta kasnije Mrkić se po drugi put upisao u listu strelaca, sada na asistenciju Tomića, koji ga je spojio sa golom, a niški špic smireno je savladao crnogorskog golmana za potvrdu trijumfa.

Poslednja prilika na meču viđena je u 85. minutu. Japanac u redovima Radničkog Riota Noma sjajnim driblinzima nanizao je nekoliko igrača Sutjeske, ušao u srce šesnaesterca, ali je zakazao u završnici, pa je šut završio preko gola.

Do kraja meča nije bilo prilika za promenu rezultata, pa je konačan rezultat glasio 3:0 za ekipu sa Čaira.

Tako je generalna proba niškog kluba okončana uspešno, ubedljivom pobedom, a prvi zvanični meč Nišlije će odigrati naredne nedelje na stadionu „Rajko Mitić“ protiv Crvene zvezde.

Radnički – Sutjeska 3:0 (1:0)

Stadion: Čair, Niš

Radnički: Bojan Brać, Nikola Aksentijević, Nikola Stanković, Nemanja Ljubisavljević, Vladimir Simunović, Riota Noma, Marko Tomić, Lazar Arsić, Aleksandar Jovanović, Marko Golubović, Slaviša Stojanović . Igrali su još: Marko Mrkić, Miloš Petrović, Dušan Živković, Aleksa Jovanović, Nikola Stevanović

Sutjeska: Vladan Giljan, Matija Vujović, Nikola Stjepović, Miloš Bakrač, Marko Radišić, Vladan Bubanja, Veljko Vuković, Stefan Lončar, Branislav Janković, Stefan Denković, Božo Marković