Radnički ubedljiv protiv Krila Sovjetov

Radnički je danas odigrao petu prijateljsku utakmicu u Turskoj i zabeležio drugu pobedu u pripremnom periodu. Današnji rival bila je ekipa ruske Premijer lige, Krila Sovjetov, možda i najzvučnije ime od rivala u dosadašnjim pripremnim utakmicama. Rusi su današnjom igrom i individualnim kvalitetom svojih igrača u potpunosti opravdali svoju reputaciju. Međutim, Radnički je pružio fantastičnu partiju i u potpunosti zaslužio pobedu u meču, rezultatom 4:1.

Utakmica je krenula otvoreno, napadima obe ekipe. Prvu veliku priliku imao je ruski tim u 5. minutu, kada je dosuđen slobodan udarac na dvadesetak metara od gola Dimitrija Stevanovića. Odlično izveden prekid i šut u okvir gola Radničkog odbranio je mladi Stevanović fenomenalnom paradom. Usledio je napad niškog tima po levom boku. Nakon odlične kombinacije i razmenjenih dodavanja u prvi plan je izašao Jamkam koji je sa loptom stigao do protivničkog šensaesterca. Predriblao je svog čuvara, koji ga je potom faulirao i skrivio penal za Radnički. Izuzetno siguran sa bele tačke bio je Petar Mićin i doveo Radnički u vodstvo od 1:0 u 7. minutu. Usledio je jedanaesterac i za ekipu Krila Svojetov. Nakon kornera i gužve u kaznenom prostoru Radničkog, Andrić je neoprezno oborio jednog od protivničkih igrača. Međutim, precizan udarac u donji desni ugao gola Radničkog odbranio je Stevanović i još jednom izvanrednom intervencijom izrastao u pravog junaka prvog dela utakmice.

Osokoljeni odbranama mladog golmana naši igrači krenuli su još agresivnije u napadu i snažnim presingom pritiskali rivala već na njegovoj polovini. Visoki presing dao je rezultat već u 22. minutu, kada je Mesarović presekao loptu i solo prodorom prošao trojicu čuvara, ušao u kazneni prostor i oštrim udarcem sa deset metara povisio rezultat na 2:0. Ekipa Krila Sovjetov smanjila je rezultat u finišu prvog poluvremena. Nakon faula na tridesetak metara od gola Radničkog, Rusi su odigrali kratko dodavanje nakon koga je usledio pravi projektil napadača Vladimira Pisarskog. Snažan i neodbranjiv udarac završio je u samom gornjem uglu gola Radničkog.

Na početku drugog poluvremena šef stručnog štaba Nenad Lalatović izvršio je čak deset izmena. Medjutim, i potpuno drugačiji Radničkog sastav na terenu nastavio je meč u istom ritmu. U 63. minutu napad Radničkog po desnoj strani razvili su Živojinović i Pejović, koji su razmenili nekoliko dodavanja. Živojinović je utrčao u prostor i iskosa šutirao u gol rivala, golman je samo odbio loptu na koju je natrčao Stefan Cvetković i odbitak rutinski sproveo u mrežu za 3:1. Nakon toga, viđena je i najlepša akcija Radničkog na meču, kada su na svojoj polovini terena kombinovali Aleksandar Pejović i Saša Marjanović. Usledio je teledirigovani pas od preko 40 metara Pejovića ka Cvetkoviću, koji je prihvatio loptu pred kaznenim prostorom rivala. Prilikom pokušaja driblinga Cvetković je oboren s leđa, a sudija je pokazao slobodan udarac tik izvan kaznenog prostora. Loptu je namestio Saša Marjanović i u svom stilu postigao prelep pogodak iz slobodnog udarca, pod prečku gola ruskog tima za konačnih 4:1 za Radnički.

Treba istaći da ni ekipa Krila Sovjetov nije bila bez svojih šansi na današnjoj utakmici. Nekoliko kvalitetnih akcija i prodora završilo je udarcima pored gola, a sve ostale koji su išli ka mreži našeg tima uspešno je zaustavljao golman Stevanović.

Nenad Laltović nije krio zadovoljstvo nakon efikasne igre i ubedljive pobede Radničkog:

„Ovo je bila još jedna uspela provera za nas, današnji rival, ekipa Krila Sovjetov, je izvanredan tim, a mi smo se pokazali u najboljem svetlu i odigrali najbolji meč od početka priprema. Bili smo efikasni i postigli četiri pogodaka a primili samo jedan gol. Moram da pohvalim i prvu i drugu ekipu koje su odigrale danas po poluvreme. Naspram prošle utakmice, koju smo izgubili rezultatom 2:1, danas smo pobedili a igrači su svoje obaveze ispunili maksimalno. Vidi se da su još uvek malo umorni, ali kako vreme bude odmicalo i kako se bliži prvenstvo bićemo sve svežiji. Za nas je najbitnije da se niko nije povredio, da smo taktički jako dobro odradili sve što sam od njih tražio. Fenomenalno smo se kretali bez lopte, postigli smo četiri gola i ovo treba da nam bude putokaz kako treba da nastavimo dalje do početka prvenstva. Još jednom sve čestitke igračima.“

Radnički je meč počeo u sledećem sastavu: Stevanović – Frei, Jamkam, Savić, Andrić – Đurišić, Mesarović, Mićin, Jovanović, Belaković – Petrov.

U drugom delu za Radnički su igrali: Stevanović – Varga, Etongu, Jovičić, Maiga – Stefan Marjanović, Pejović, Saša Marjanović, Ajdar, Živojinović – Cvetković.

Naredni meč Radnički igra 26. januara protiv makedonske ekipe Akademija Pandev. Generalnu probu naš tim imaće u petak, 27. januara, a rival će na tom meču biti ukrajinski Metalist iz Harkova.