Radnički u zoni ispadanja

U superligaškom derbiju juga Srbije Radnički je u 33. kolu remizirao sa Radnikom bez golova u Surdulici,

Najveći “krivci” za 0:0 u Surdulici su golmani obeju ekipa – Borivoje Ristić i Stefan Ranđelović, koji su sjajnim intervencijama sačuvali svoje mreže.

Prvo poluvreme proteklo je u ravnopravnoj igri. Radnik je prvi zapretio u 11. minutu, ali su  se  saigrači Spasić i Lukić sudarili u odsudnom trenutku i zasmetali jedan drugom pa nisu uspeli sa desetak metara da pošalju loptu u gol.

Radnički je zapretio u 37. minutu. Filip Kasalica je tukao sa deset metara, ali je mladi golman surduličana zaustavio taj šut.

U poslednjih pet minuta prvog dela igre Radnik je imao dve šanse, ali Lukić i Danoski nisu uspeli da savladaju raspoloženog Borivoja Ristića. Tokom prvog poluvremena i jednima i drugima je poništen po gol. Radniku zbog ofsajda, a Radničkom zbog prekršaja u napadu.

I u nastavku je viđena slična slika na terenu. U 68. minutu su pripretili gosti iz Niša. Kasalica je silovito šutirao, a lopta je otišla tik pored desne stative.

Šest minuta pre kraja utakmice najbolji strelac lige Milan Makarić je umakao odbrani Radničkog, ušao je u šesnaesterac i šutirao u okvir gola. Lopta je pogodila u ruku defanzivca niškog tima Nikolu Stevanovića, ali glavni sudija Stanko Ostraćanin je procenio da tu nije bilo elemenata za penal.

Radnički je u samom finišu krenuo na sve ili ništa i izvršio veliki pritisak. U 90. minutu viđena je prava drama ispred gola domaćih. Nišlije su tri puta pokušavale da savladaju Ranđelovića, koji je u sva tri navrata maestralno intervenisao.

Poslednju priliku imao je Radnik. U trećem minutu sudijske nadoknade vremena pokušao je Makarić sa 12 metara metara, ali se isprečio Borivoje Ristić, koji je bravurozno intervenisao i izbacio loptu u korner.

Sedam mečeva bez pobede, i samo jedan trijumf u poslednjih 10 kola, pet kola pre kraja prvenstva dovelo je do toga da se Radnički nalazi u zoni ispadanja. Obzirom da glavni rivali u poslednjih nekoliko kola beleže začuđujuće dobre rezultate, Nišlije će imati težak zadatak da zadrže superligaški status. Sa druge strane Radnik je na visokom 6. mestu i do kraja prvenstva boriće se za što bolji plasman.