Radnički u neverovatnoj seriji – savladan i Javor u Ivanjici

Radnički iz Niša je nastavio neverovatnu seriju – već deset utakmica za redom ne zna za poraz.

U 26. kolu Superlige savladana je ekipa Javora u Ivanjici rezultatom 3:1 (0:0). Radnički je poveo golom Pavkova u 51. minutu iz jedanaesterca. Isti igra svojim 19. golom u sezoni u 76. minutu, takođe sa bele tačke, povećava prednost niškog tima. Dva minuta kasnije domaćin je golom Petkovića smanjio na 1:2, da bi konačnih 1:3 postavio Riota Noma u 81. minutu.

Od poraza od 4:0 na Čairu od vodeće Crvene zvezde 5. novembra, Nišlije su nanizale 8 pobeda i 2 remija i probile se na treće mesto superligaške tabele sa 49 bodova. Čak 9 više od petoplasirane ekipe Spartaka koja je na mestu koje ne vodi u Evropu, što je glavni cilj ekipe sa Čaira ove godine.