Radnički u četvrtfinalu Kupa Srbije (VIDEO)

Fudbaleri niškog Radničkog plasirali su se među 8 najboljih ekipa u Kupu Srbije. Oni su do plasmana došli pobedom od 3:0(1:0) nad ekipom beogradskog IMT.

Pribojavali su se na Čairu duela sa vodećom ekipom prvoligaškog karavana, ali su Nišlije ozbiljnom i odgovornom igrom sprečile iznenađenje i golovima Štulića, Petrova i Pejovića ostvarile trijumf.

Nezanimljivu igru u prvom delu igre prekinu je najbolji strelac Radničkog ove sezone Nikola Štulić koji je u jednom kontranapadu u 26. minutu igre iskoristio grešku odbrane IMT-a i matirao nekadašnjeg saigrača Milorada Kojića.

U finišu prvog poluvremena gosti, nakon odličnog prodora Radočaja ne koriste neverovatnu priliku, pa se na odmor odlai sa minimalnom prednošću Radničkog.

Radnički je u drugi deo ušao rešen da što pre osigura pobedu pa su nakon nekoliko lepih prilika i dva puta pogođene stative gostujućeg gola u 65. minutu stigli do 2:0. Strelac je posle sjajne asistencije Štulića bio Sava Petrov.

Treći pogodak za Nišlije dogodio se u 83. minutu nakon sjajnog udarca kapitena Aleksandra Pejovića sa više od 20 metara udaljenosti od gola IMT-a.

Nakon meča trener Lalatović bio je zadovoljan igrom svoga tima, ali i suđenjem, ne samo na ovom, već i na prethodnom meču sa Kolubar, a sve nakon njegovo javnog apela da se niškom superligašu sudi “malo korektnije”.

Nastavak takmičenja u Kupu Srbije je tek na proleće 2023. godine, a Radničkom pre pauze zbog Svetskog prvenstva u fudbalu predstoji gostovanje TSC-u u Bačkoj Topoli.