Radnički trijumfom protiv Bačke nastavio niz dobrih rezultata

Treći put zaredom Radnički se sa gostovanja vraća sa celim plenom. Ovoga puta u okviru 27. kola superlige pobeđena je Bačka rezultatom 2 :1.

U odnosu na prethodni meč kada Nišlije nisu uspele da pobede Novi Pazar na Čairu, u startnu postavu su se vratili Stanković, Noma i Tomić, a po prvi put mrežu Radničkog je čuvao Zogović umesto Bajića koji se preselio na klupu.

Niški fudbaleri su od prvog minuta krenuli ofanzivno ka golu koji je branio njihov doskorašnji saigrač Ivan Konovalov i već u 13 minutu stižu do vodjstva.

Saša Stojanović se izborio za loptu na sredini terena, a onda idealno uposlio Kojića koji je utrčao u šesnaesterac Bačke i savladao ruskog golmana za vođstvo Radničkog.

Ovaj pogodak kao da je zadovoljio Nišlije koji su prepustili inicijativu domaćoj ekipi. Najbolju priliku za Bačku u ovom delu promašio je Balabanović,  kada se našao sam na nekoliko metara od gola Radničkog. Šutirao je glavom, ali iznad prečke.

Krajem prvog dela domaći tim se našao u još većem problemu jer je isključen Trivunović. Međutim to nije smetalo igračima Bačke da u drugi deo uđu još agresivnije i vrlo brzo stignu do izjednačujućeg pogodka. Gol sličan onom koji su primili strelac je bio Luković.

Igrači Radničkog su se tek tada trgli i krenuli u totalnu ofanzivu. Napadi su se smenjivali kao na traci, a u šansama su bili Kojić, Volkov, Travančić… da bi tek Arsić u 82. uspeo da savlada Konovalova.

Volkov je prošao po levoj strani centrirao u šesnaesterac, Arsić je utrčao prihvatio loptu i silovito je zakucao u mržu.

Do kraja je domaćin brojčano oslabljen krenuo na sve ili ništa ostavivši puno prostora napadačima Radničkog. Tako se u samom finišu Travančić našao sam pred golmanom Bačke na nekih 7-8 metara od gola, ali se propisno obrukao pa je na semaforu ostalo 1 :2.

Posle ove pobede Radnički je ostao na deobi četvrtog mesta sa Napretkom, a u nastavku prvenstva posle reprezentativne pauze, očekuju ga dva teška meča, sa Partizanom u Nišu i Vojvodinom u Novom Sadu.