Radnički tone sve dublje (VIDEO)

Ni nova promena na klupi Niškog superilagaša nije prekinula niz poraza tima sa Čaira. Radnički je nastavio po starom. Još jedan meč i još jedan poraz – ovoga puta u derbiju 16. koal Superlige Srbije od Vojvodine rezultatom 1:0 (1:0)!

Strelac jedinog gola bio je Miljan Vukadinović u 14. minutu.

Vojvodina je bolje ušla u meč i u prvih 20 minuta diktirala tempo i bila daleko opasniji rival U tom periodu je i došla do vođstva. Gol je pao tako što je Vukadinović prošao po desnoj strani i odigrao pas do Drinčića, a ovaj je šutirao sa oko 25 metara. Ristić je odbranio, lopta se potom odbila do Gemovića koji je uputio pas pred gol Radničkog, a na loptu je natrčao Vukadinović i sa pet metara je prosledio u mrežu.

U nastavku je Radnički je zaigrao hrabrije i bio bolji rival, ali su se gosti organizovano branili i nisu dozvolili ozbiljnije prilke domaćinu.

Vredi pomenuti još i šansu Vojvodine u 85. minutu kada je Bojić iz neposredne blizine pogodio stativu, i crveni kartonu napadaču Radničkog Kasalici u zaustavnom vremenu, posle protesta zbog nedosuđenog jedanaesterca za domaću ekipu.

Ostalo je 0:1. Četvrti vezani minimalni poraz Nišlija, pad na 12. mesto i prlazak zoni ispadanja na samo 4 boda. Do kraja jesenjeg dela ostala su još tri kola, a Radnički se sastaje sa Radom, Zlatiborom i Bačkom.