Radnički siguran protiv Zemuna (VIDEO)

U 12. kolu Superlige fudbaleri Radničkog savladali su Zemun rezultatom 2:0(2:0). Dva pogotka Siniše Babića u prvom poluvremenu bila su dovoljna Nišlijama da nastave niz odličnih rezultata u ovoj sezoni.

Iako favoriti izabranici trenera Lalatovića znali su da do pobede neće doći lako pa su u meč ušli maksimalno angažovano i skoncetrisano, ali to je dovelo i do određenog grča u igri u uvodnim minutima utakmice. Do 20. minuta, osim bakljade popularnih “Meraklija” ništa značajnije nije viđeno na stadionu Čair.

Prvu ozbiljniju priliku na meču imali su gosti. Prvo se u šansi našao Vukadinović, a zatim i Namibijac Somaeb, ali golman Ristić i odbrana Radničkog nekako su otklonili opasnost.

To kao da je razbudilo fudbalere niške ekipe koji kreću sa konkretnijim napadima. U 26. minutu šut je oprobao Lazar Ranđelović, ali zamalo je bio neprecizan.

Minut kasnije Caki Stojanović napravio je dar-mar u odbrani Zemuna, ali je na kraju šutirao pravo u golmana Miloševića.

Već u  sledećem minutu Radnički je poveo. Posle centaršuta Drinčića sa desne strane lopta dolazi do Babića koji je glavom prosleđuje u mrežu Zemunaca.

U 30. minutu sličnu akciju probali su Todorovski i Haskić, ali je napadač Radničkog za malo bio neprecizan.

Desetak minuta ništa značajnije se nije dešavalo na terenu, a onda je viđena lepa akcija fudbalera Radničkog koja je krunisana još jednim pogotkom. Stanković je izveo aut pronašavši Haskića duboko u polovini Zemuna, ovaj je loptu glavom prosledio do kapitena Stojanovića. Popularni Caki uputio je idealan pas ka Babiću koji šutira iz prve sa ivice šesnaesterca i ne toliko jakim koliko preciznim udarcem povećava prednost Radničkog.

Dva minuta kasnije i Zemunci su se našli u prilici za gol. Somaeb je natrčao na jednu odbijenu loptu, ali neprecizno je šutirao.

Da možda već tada osigura pobedu Nišlijama imao je Lazar Ranđelović u 45. minutu. Posle lukavo izvedenog slobodnjaka Nikole Drinčića mladi srpski reprezentativac se našao u idealnoj prilici. Prevario je jednog igrač odbrane Zemuna i našao se oči u oči sa golmanom Miloševićem, Šutirao je snažno, lopta je uzdrmala prečku gola Zemuna i odbila se u polje. U nastavku akcije posle centaršuta Ranđelovića u prilici se našao i Nikola Stanković, ali je njegov udarac glavom golman Milošević uspeo da ukroti pa se na odmor otišlo sa rezultatom 2:0.

U drugom delu tempo igre je malo opao. Domaćin zadovoljan vođstvom manje je napadao dok je Zemun krenuo ofanzivnije ne bi li nekako stigao do gola. Prvu priliku ipak je imao Radnički, u 49. minutu, kada je Haskić posle jednog slobbodnjaka opet bio najviši u skoku u petercu Zemuna, ali je za malo promašio.

U 59. minutu gosti su tražili najstožu kaznu, kada je posle duela golmana Ristića i i Savića, napadač gostiju ostao da leži na travi, ali sudija Nikolić pokazao je samo na golaut.

Pet minuta kasnije Radnički je još jednom ugrozio gol gostiju posle prekida koji je izveo Drinčić, ali je loptu sa gol linije izbio Bošnjak.U 65. minutu šut je oprobao i Nikola Stanković, ali nije bio najprecizniji.

U 81. minutu i Marko Mrkić, koji je u međuvremenu ušao u igru, našao se u dobroj šansi, ali je njegov udarac golman gostiju odbranio.

Pred kraj susreta Zemunci su se još tri puta našli u prilici, ali i posle udaraca Stojkovića, Savića i i Lukovića rezultat je ostao nepromenjen.

Iako igra na poziciji beka Nikola Stanković se i treći put na ovom meču našao u prilici, ali ni ovog puta nije bio najprecizniji pa je utakmica završena rezultatom 2:0 za Radnički.

Posle pobede u 12. kolu niški tim i dalje je na drugom mestu superligaške tabele sa 27 osvojenih bodova. U narednom kolu Radnički će na Banjicu na duel sa “građevinarima”, ali pre toga u sredu snagu će odmeriti i sa ekipom Budućnosti u Dobanovcima u okviru Kupa Srbije.

Superliga, 12. kolo: Radnički – Zemun 2:0 (2:0)

Stadion: Čair, Niš

Publika: 1.000

Glavni sudija: Bojan Nikolić

Strelci: 1:0, 2:0 Babić (28, 42. minut),

Radnički: Ristić, Todorovski, Pankov, Bondarenko, Stanković, Crnomarković, Stojanović (od 67. minuta Noma), Ranđelović (od 84. minuta Stanisavljević), Drinčić, Babić (od 72. minuta Mrkić), Haskić

Zemun: Milošević, Luković, Cvetković, Trajković, Živković (od 41. minuta Bošnjak), Savić, Milutinović, Stojković (od 83. minuta Toševski), Vukadinović, Mrkaić, Somaeb (od 70. minuta Podunavac)