Radnički siguran protiv Metalca na startu nove sezone (VIDEO)

Fudbaleri Radničkog savladali su u prvom kolu Superlige ekipu Metalca rezultatom 3:0 (2:0). Pogotke za niški tim postigli su Žarko Marković u 22. minutu i Stefan Mitrović u 44. minutu , a konačan rezultat postavio je štoper gostiju koji je postigao autogol u 73. minutu – Nemanja Anđelković.

Niški tim ostvario je zacrtani cilj osvoji su prvi bodovi u Superligi. Do desetog minuta igralo se između dva šesnaesterca, a onda je domaći tim počeo da preti. U dva navrata okušaose napadač Kojić, ali je loptu poslao preko gola. Isti igrač asistirao je Mitroviću u 17. minutu, ali je i on bio neprecizan.

Upornost se Radničkom isplatila u 22. minutu centrirao je Pantelić, a Žarko Marković samo prosledio loptu u mrežu za 1:0.

Novajlija u redovima Radničkog Nenad Gavrić pokušao je da promeni rezultat, ali nije uspeo. Jednom je šutirao preko gola, a onda je intervenisao golman Puletić. U 35. minutu gosti su ostali desetkovani, pošto je zbog drugog žutog karotna isključen kapiten Miloš Vranjanin. Brojčanu prednost domaći su iskoristili u 44. minutu kada je mladi Stefan Mitrović postigao pogodak.

U nastavku meča Radnički je i dalje bio bolji tim na terenu i pripretio posle deset minuta igre, kada je šut Bojana Letića sa oko pet metara odbranio golman Metalca. Konačan rezultat autogolom postavio je štoper gostiju u 73. minutu. Centrirao je Gavrić, a Nemanja Anđelković, u želji da pre Kasalice dođe do lopte, loše intervenisao i savladao svog golmana.

Do kraja meča viđena je još jedna šansa niškog tima, kada je rezervista i novajlija u redovima Radničkog Dušan Stoiljković,  svega dva minuta nakon ulaska na teren, sa 10. metara, pogodio prečku.

Radnički će u narednom kolu, već 5. avgusta gostovati ekipi Crvene zvezde. Aktuelni državni prvak, prvenstvo je počeo pobedom nad Novim Pazarom rezultatom 3:0.