Radnički siguran protiv “građevinara” (VIDEO)

U 28.kolu Super lige Srbije Radnički je savladao ekipu Rada sa   2-0 i nastavio savršen pobedonosni niz u prolećnom delu prvenstva .

Radnički je do vođstva došao već u 1.minutu, a strelac je bio Nermin Haskić. Po levoj strani odlično je probio Grbić , prosledio je loptu u prazno ka Nomi. Japanac je lepo centrirao i pronalašao Kojaševića u idealnoj poziciji, ali ovaj ne koristi “zicer” i pogađa   stativu, a za odbitak se postarao ko bi drugi nego najbolji strelac lige Nermin Haskić koji postiže svoj 18. pogodak u prvenstvu. Golgeter Nišlija je po ko zna koji put bio na pravom mestu u pravo vreme i loptu je rutinski plasirao u mrežu.

Imao je Radnički terensku inicijativu u nastavku, ali su i “građevinari” pokušavali da stignu do gola.

U 13.minutu pokušao je i Grbić sa distance, ali je lopta otišla pored gola.

U 16.minutu odlično je ubacio Đorđević, Haskić je grudima spustio loptu Grbiću, ali je on bio izblokiran.

Samo par minuta  kasnije i igrači Rada pokušali su sa distance, ali je Stevićev šut završio pored gola.

U 21.minutu nakon kornera sa leve strane, pokušao je i Noma sa 20-ak metara, ali je zamalo bio neprecizan.

U 36.minutu Radnički je mogao do 2-0. Noma je presekao loptu i odmah uposlio Haskića, ali je on okružen trojicom igrača šutira pravo u golmana. Pokušava u nastavku akcije i Kojašević, ali lopta odlazi iznad prečke.

A onda u smiraj prvog poluvremena, u 41.minutu  kolosalnu šansu propušta Grbić. Nakon upotrebljivog pasa Nome promašio je gol sa nekoliko metara udaljenosti.  Nedugo zatim u srcu šesnaesterca spetljao se i Kojašević.

A onda umalo kazna u 45.minutu. Nakon jedne kontre Rada, odlično je šutirao Parađina, ali Borivoje Ristić krajnjim naporom uspeva da sačuva svoju mrežu.

I u  drugom poluvremenu koje se igralo pod reflektorima viđena je otvorena utakmica, ali se do prve šanse stiglo tek u 68.minutu. Fauliran je Grbić na 20-ak metara od gola, iskosa sa desne strane.

Dovoljno za novi evrogol Drinčića. Popularni “Drina” skinuo je paučinu za ovacije sa tribina. 68.minut – 2:0 za Radnički.

Gosti su pokušali da uzvrate u 74.minutu, ali je golman Ristič bio siguran. U 77. minutu malo je falilo da gosti sami sebi daju gol, ali je  golman Marković uspeo da loptu izbaci u korner.

U 82.minutu agilni Grbić je još jednom probio – ovoga puta po desnoj strani , ali njegov centaršut nije imao ko da isprati. Mogao je Radnički do gola i u 89.minutu, ali je lopta nakon šuta Čupića otišla daleko od gola. U 90.minutu umalo 3:0. Crnomarković oštro šutira, ali je samo uzdrmao prečku.

Radnički je tako stigao do još jedne sigurne pobede i nova tri boda.

Do početka plej ofa ostala su još 2 kola. Radnički najpre u sredu gostuje Mačvi (03.04.2019.), a onda za naredni vikend dočekuje ekipu Bačke (07.04.2019.).

Prvi duel polufinalnog dvomeča sa Partizanom u Kupu na programu je 17.aprila na stadionu Partizana u Beogradu.

RADNIČKI – RAD 2:0 (1:0)

Stadion “Čair”, Niš
Sudija: Milan Ilić
Strelci: – 1:0 u 2. Haskić, – 2:0 u 69. Drinčić.
Žuti kartoni: Đorđević, Noma (Radnički), Petrović, Jovanović, Veselinović (Rad)

RADNIČKI: Ristić, Živković, Radovan Pankov, Crnomarković, Đorđević, Bondarenko, Noma (Aleksa Jovanović od 67. minuta), Drinčić, Kojašević ( Ranđelović od 60. minuta), Haskić (Čumić od 75. minuta).

RAD: Marković, Tanović, Perendija, Šipčić, Jovanović, Bainović, Stević, Parađina, Petrović (Veselinović od 57. minuta), Balabanović (Kasalica od 75. minuta), Trifunović (Mihajlović od 57.)