Radnički se posle pobede nad Mačvom učvrstio na drugom mestu (VIDEO)

Fudbaleri Radničk nastavili su niz dobrih rezultata. Oni su u 14. kolu Superlige savladali Mačvu rezultatom 3:0(1:0).  Strelci za Nišlije bili su Bondarenko u prvom i Ranđelović i Drinčić u drugom delu igre.

Obe ekipe ušle su ofanzivno u meč, ipak ni domaći, ni gosti nisu uspevali da stvore izglednu priliku za gol. Pretili su i jedan i drugi tim, ali nedovoljno dobro za promenu rezultata.

Prvi udarac iz ugla u 20. minutu posrećio se Radničkom. Loptu je sa leve strane “ubacio”Drinčić, a najbolje se u šesnaestercu gostiju snašao Bondarenko koji je savladao Puletića.

Samo tri minuta kasnije i Šapčani su imali veliku priliku da izjednače. Odlično su kombinovali Gemović i Milosaveljević, da bi u završnici Gigić šutirao pored gola.  Isti igrač promašio je i u 43. minutu kada je tukao preko gola.

Drugi deo igre počeo je lepom šansom za momke u crvenim dresovima. Odlično je prošao mladi Ranđelović po levoj strani, a zatim šutirao, ipak kao pobednik iz ovog duela izašao je golman gostiju Puletić.

Šest minuta kasnije pripretio je i Stanković, ali je bio neprecizan. Na drugoj strani par minuta kasnije tukao je i igrač gostiju Milosavljević.

Deset minuta čekalo se na novo uzbuđenje na Čairu, izveli su gosti slobodan udarac sa oko 19 metara, šutirao je Adamović, a dobro reagovao Ristić.

Dobru partiju pogotkom je krunisao Ranđelović, koji je posle asistencije Haskića  zatresao mrežu Mačve.

Posle drugog pogotka domaći su počeli da stežu obruč oko gola gostiju, što je urodilo plodom. Posle jednog slobodnog udarca niški tim došao je do novog gola. Ponovo je centrirao Drinčić, najbolje je odreagovao Nikodijević, koji šalje loptu iza leđa Puletiću.

Do kraja meča viđena je još po jedna prilika na obe strane. Šut Adamovića odbranio je Ristić, a onda je u nastavku akcije i Dejan Babić posle udarca glavom pogodio okvir gola Radničkog. Na drugoj strani pokušaj Stankovića osujetio je golan Puletić.

Radnički ne samo da je upisao devetu pobedu, već se učvrtio na drugu poziciju sa 31 bodom, a najbliž pratioci  Partizan i Čukarički posle međusobnog remija zaostaju 4 odnosno 5 bodova.

U sledećem kolu niški tim, već za vikend gostuje ekipi Bačke

.

Radnički – Mačva 3:0 (1:0)

Niš, stadion Čair;

Gledalaca: 1000;

Sudija: Petar Piper; Pomoćne sudije; Nenad Kurčubić, Srđan Minić;

Strelci: Bondarenko u 20. minutu, Ranđelović u 68. minutu, Nikodijević u 79. minutu (Radnički)

Žuti karton: Crnomarkoivć u 26. minutu, Pankov u 65. minutu (Radnički), Marković u 45. minutu (Mačva);

Radnički: Ristić, Pankov, Todorovski, Bondarenko, Crnomarković, Haskić , Drinčić, Noma (od 46. minuta Damnjanović), Babić (od 15. minuta Mrkić, od 64. minuta Nikodijević), Stanković, Ranđelović;

Mačva:  Puletić, Tošić, Ivić, Jovanović, Gigić, Adamović, Marković, Jeremić (od 56. minuta Đoković, od 77. minuta Babić), Gemović,  Lazarević, Milosavljević.